صدای جمهوری اسلامی ایران

ثروتی گفت: محور مقاومت برخورد هوشمندانه‌ای بكار گرفته و اسرائیل را سر در گم كرده و حتی می‌تواند معادلات آینده نظام بین الملل را تغییر دهد.

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، هادی ثروتی كارشناس مسائل بین الملل در مصاحبه تلفنی با برنامه «عصر مقاومت» اظهار داشت: برخی از كشور‌های اروپایی در این جنگ دخیل هستند. این جنگ مبارزه علیه اشغالگری است كه تصمیم سازان آن كشور‌هایی مانند انگلیس و فرانسه است.

وی تصریح كرد: اروپایی‌ها در مقایسه رذیلانه و پست این 2 گانه حقوق بشر، آزادی و دموكراسی را مصادره به مطلوب كردند و كوركورانه از رژیم صهیونیستی حمایت كردند.

این كارشناس بین الملل ادامه داد: موضع گیری‌های كوركورانه كشور‌های غربی موجب شد شكاف بین ملت‌ها و دولت‌ها در تمام دنیا مشخص شود. این جنگ تبعات امنیتی، اقتصادی، سیاسی و حتی اخلاقی برای كشور‌های اروپایی خواهد داشت و آن‌ها را به چاه می‌اندازد. تا امروز مسلمان با اروپایی‌ها بسیار محترمانه و اخلاق مدار رفتار كردند، اما مشخص شد این كشور‌ها برخورد 2 گانه دارند و تبعات آن را در آینده می‌بینند. اگر این جنگ تشدید شود و محور مقاومت از روسیه حمایت كند، مشكلات اقتصادی و امنیتی و جنگ انرژی برای آن‌ها رقم خواهد خورد.

ثروتی اذعان كرد: شرایط در سطح بین المللی 2 قطبی شده و در این قطب بندی نهاد‌های بین المللی از حیز انتفاع ساقط شده اند و حربه‌های آمریكا نیز از این قاعده مستثنی نیست. آمریكا تبعات گسترده تری را تجربه می‌كند. فشار‌های اقتصادی در جهان بر آمریكا تاثیر خواهد داشت. اگر كشور‌های اسلامی در خصوص كاهش صدور نفت واكنش نشان دهند، قطعا فشار‌های اقتصادی بر دنیا و آمریكا وارد خواهد آمد. آمریكا در این فضا به انزوای سیاسی و اخلاقی می‌رود و مدیریت ضعیف آن‌ها به نقطه‌ای رسیده كه شیب افول آن‌ها را تندتر كرده است.

وی همچنین باز شدن ذهنیت افكار عمومی را از جمله دستاورد‌های بزرگ این جنگ برشمرد و خاطرنشان كرد: مواضع برخی از كشور‌ها نیز مشخص‌تر شد. جهان اسلام در دنیا هل من مبارز می‌طلبد. تقویت محور مقاومت و مبهوتی و سردرگمی اسرائیلی‌ها نیز از دیگر ماحصل جنگ است. محور مقاومت برخورد هوشمندانه‌ای بكار گرفته و اسرائیل را سر در گم كرده و حتی می‌تواند معادلات آینده نظام بین الملل را تغییر دهد. می‌توان به راحتی با اتخاذ سیاست‌های جدید آمریكا را در صحنه بین الملل منزوی كرد.

این كارشناس سیاسی در مورد مهاجرت معكوس اسرائیلی‌ها نیز گفت: صهیونیست‌ها به دنبال آن هستند كه فضایی ایجاد كرده و كشور دیگری را انتخاب كنند و همان كاری را كه با فلسطین كردند در آن كشور انجام دهند. با توجه به شرایط مهاجرت در كشور‌های اروپایی، چگونه می‌توانند سیل مهاجران شرور و نژاد پرست را هضم كنند؟ لذا اروپایی‌ها با افراط و تفریط‌های بسیاری مواجه خواهند شد.

ثروتی تاكید كرد: اروپایی‌ها باید یك تصمیم قاطع بگیرند و راه خود را از آمریكا جدا كنند. سه كشور آلمان و انگلیس و فرانسه اروپا را به شرایطی كشاندند كه تبعات سیاسی، امنیتی و اخلاقی را متحمل خواهند شد.

گفتنی است؛ شما مخاطبان ارجمند رادیو مقاومت می‌توانید این شبكه رادیویی را روی موج اف ام ردیف 95،5 مگاهرتز و یا از طریق نرم افزار كاربردی ایران صدا دنبال كنید.

منبع: رادیو مقاومت

مرتبط با این خبر

  • روایتی خواندنی از ارادت مادر شهیدان طوقانی به حضرت زینب (س)

  • گوش به فرمان ولایت، ضربه نهایی را به قلب اسرائیل وارد می‌كنیم

  • ادعا‌های رژیم صهیونیستی برای تداوم جنگ بلوف است

  • بهترین ویژگی شهید احمدی روشن، ولایت مداری بود

  • گوش به فرمان ولایت ضربه نهایی را به قلب اسرائیل وارد كنیم

  • بهترین ویژگی شهید احمدی روشن، ولایت‌مداری بود

  • نقش بانوان در ترویج عفاف و حجاب به مراتب از مردان بیشتر است

  • سردار جوانی: رژیم صهیونیستی توان ایستادگی دربرابر ملت‌ها را ندارد

  • روایتی از ارادت مادر شهیدان طوقانی به حضرت زینب (س)

  • روایتی از ارادت مادر شهیدان طوقانی به حضرت زینب (س)