صدای جمهوری اسلامی ایران

سكینه سادات پاد گفت: مهم‌ترین رسالت ما در شرایط كنونی این است كه به رژیم صهیونیستی اجازه ندهیم در جنگ روایت‌ها و تصویر سازی و مستند سازی‌ها كلاهبرداری كند.

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، «سكینه سادات پاد» دستیار رئیس جمهور در پیگیری حقوق و آزادی‌های اجتماعی در مصاحبه با برنامه «در امتداد شقایق» درخصوص پیگیری حقوق كودكان و مردم مظلوم فلسطین اظهار داشت: چالش جدی امروز دنیای غرب اتخاذ استاندارد‌های دوگانه در حوزه حقوق بشری است.

وی افزود: اگرچه در اسناد حقوق بشری قید شده كه تمامی جوامع بشری صرف نظر از نژاد و قومیت و رنگ و مذهب باید از حمایت‌های اسناد و قوانین بین المللی بهره‌مند باشند، اما امروز شاهد نقض فاحش این حقوق برای ملت قهرمان و مقتدر و مظلوم فلسطین هستیم.

پاد در ادامه گفت: امروز رژیم صهیونیستی با همه وحشی گری‌ها و حمایت‌های مادی و معنوی كه از سوی كشور‌های اروپایی و آمریكایی می‌شود و با وجود مدیریت مستقیم آمریكا در میدان، اما در منزوی‌ترین شرایط ممكن قرار گرفته و تمام ملت‌های دنیا به دادخواهی ملت فلسطین به پا خواستند. به تعبیر مقام معظم رهبری وجدان بشری بیدار شده و خیلی از تحلیل‌های آینده پژوهان را نیز تغییر داده است.

وی عنوان كرد: بنده حسب وظیفه انسانی و شرعی كه داشتم نامه‌ای را با رویكرد زنانه برای زنانی كه دارای مسئولیت و مدیریت كلان در دنیا هستند تنظیم كردم تا ضمن اینكه همه آن‌ها را به هم افزایی برای تمام شدن رنج فلسطینی‌ها دعوت كنم، به زنان عالم بگویم كه زن در جمهوری اسلامی ایران با جنس مادرانگی حكمرانی می‌كند.

پاد افزود: بنده معتقدم در شرایط كنونی باید از هر امكانی برای كمك به مردم مظلوم فلسطین استفاده كنیم از این رو به كنیسه یوسف آباد تهران رفتیم و با رئیس دارالشرع كلیمیان ایران؛ آقای خاخام حمامی نشست مشتركی را برگزار كردیم. خروجی این نشست هم صدور بیانیه مشترك بین ما و كلیمیان بود كه آقای حمامی در آن صراحتا اظهار كردند هیچ یك از جنایات ضدبشری رژیم نژاد پرست صهیونیستی ارتباطی با یهودیت ندارد و این رژیم را یك ننگ دانستند. بنده از ایشان درخواست كردم كه از همه امكانات معنوی استفاده كرده و از هم كیشان خود در عالم بخواهند كه به جنبش حق طلبی و دادخواهی برای ملت فلسطین بپیوندند.

دستیار رئیس جمهور در پیگیری حقوق و آزادی‌های اجتماعی گفت: اقدام دیگری كه در دستوركار داریم این است كه از همه حقوقدانان و وكلای آزادی خواه دنیا و افراد موثر در سراسر عالم دعوت كنیم تا در نشست غیرحضوری و وبیناری شركت كنند و با امكانات حقوقی خود اتفاقات موثری را برای آزادی مردم مظلوم غزه رقم بزنند.

پاد همچنین درخصوص نحوه پیگیری حقوق زنان و كودكان غزه اظهار كرد: مطابق كنوانسیون چهارم ژنو، برخی اماكن و افراد در شرایط جنگی از جمله بیمارستان ها، اماكن مذهبی و زنان و كودكان مستثنا از جنگ هستند، اما رژیم صهیونیستی وحشیانه به این اماكن و افراد حمله می‌كند. دیوان بین المللی كیفری در 12 اكتبر اعلام كرده به دلیل جنایاتی كه در سرزمین‌های اشغالی رقم می‌خورد باید مداخله كند.

دستیار رئیس جمهور در پیگیری حقوق و آزادی‌های اجتماعی در پایان گفت: مهم‌ترین رسالت ما در شرایط كنونی این است كه به رژیم صهیونیستی اجازه ندهیم در جنگ روایت‌ها و تصویر سازی و مستند سازی‌ها كلاهبرداری كند.

منبع: رادیو مقاومت

مرتبط با این خبر

  • روایتی خواندنی از ارادت مادر شهیدان طوقانی به حضرت زینب (س)

  • گوش به فرمان ولایت، ضربه نهایی را به قلب اسرائیل وارد می‌كنیم

  • ادعا‌های رژیم صهیونیستی برای تداوم جنگ بلوف است

  • بهترین ویژگی شهید احمدی روشن، ولایت مداری بود

  • گوش به فرمان ولایت ضربه نهایی را به قلب اسرائیل وارد كنیم

  • بهترین ویژگی شهید احمدی روشن، ولایت‌مداری بود

  • نقش بانوان در ترویج عفاف و حجاب به مراتب از مردان بیشتر است

  • سردار جوانی: رژیم صهیونیستی توان ایستادگی دربرابر ملت‌ها را ندارد

  • روایتی از ارادت مادر شهیدان طوقانی به حضرت زینب (س)

  • روایتی از ارادت مادر شهیدان طوقانی به حضرت زینب (س)