صدای جمهوری اسلامی ایران

مجتبی امانی گفت: عملیات حماس مورد تأیید همه گروه‌های مقاومت اعم از ایرانی، سوری، لبنانی، یمنی و عراقی قرار گرفت و این نشانه اتحاد شیعه و سنی است.

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، «مجتبی امانی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان در مصاحبه تلفنی درخصوص تأثیر طوفان الاقصی بر ترویج گفتمان و فرهنگ مقاومت اظهار داشت: ما معتقدیم كه تاریخ مقاومت از بعد 15 مهر و عملیات طوفان الاقصی باید به گونه دیگری نوشته شود.

وی افزود: علاوه بر هم افزایی كه بین جریانات مقاومت وجود دارد بحث به یاری هم شتافتن بر اساس شرایط و موقعیت‌ها و مصلحت‌ها نیز از موضوعات جدیدی است كه اضافه شده است. نقش جمهوری اسلامی ایران نیز در این حوزه همواره وجود داشته و این بار هم دشمنان می‌دانند كه جمهوری اسلامی ایران پشتیبان مردم فلسطین و خواسته به حق آنهاست.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان گفت: آنچه كه در صحنه میدانی هم باید مورد توجه قرار گیرد ذلت و پذیرش معادله‌ای است كه مقاومت به رژیم صهیونیستی تحمیل و آن را مجبور كرده كه در جبهه لبنان به این معادله پایبند باشد. درحالیكه رژیم صهیونیستی در سال‌های قبل فكر می‌كرد همیشه باید قدرت برتر و ضربه زننده دردناك و نهایی و آخرین باشد، اما بعد از حمله طوفان الاقصی، بسیاری از این مفاهیم در دنیا و به ویژه در منطقه تغییر كرد.

امانی در مورد تأثیر فرهنگ مقاومت و فرهنگ مهدویت بر بیداری جهانی اظهار كرد: فرهنگ مهدویت چیزی است كه شیعه و سنی با اختلافات حدیثی به آن اعتقاد دارند و در راستای آن حركت می‌كنند و با وجود همه پردازش‌هایی كه دشمنان اسلام و مقاومت و همراهان صهیونیست‌ها در طول ده‌ها سال گذشته انجام دادند، اما عملیات حماس مورد تأیید همه گروه‌های مقاومت اعم از ایرانی، سوری، لبنانی، یمنی و عراقی قرار گرفت و این نشانه اتحاد شیعه و سنی است.

وی با بیان اینكه اتحاد شیعه و سنی و اتحاد ضد اسرائیل از بنیان‌های فكری و تأكیدات امام خمینی (ره) بود گفت: الان در تمام دنیا حتی در اروپا و آمریكا یك صدای ضداسرائیلی شكل گرفته است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان در پایان اظهار كرد: سابقه جنگ‌های قبلی نشان می‌دهد رژیم صهیونیستی همواره در ابتدا سعی می‌كند كه دست برتر را داشته باشد، اما بعد 33 روز در لبنان و بعد از 22 روز در غزه مجبور شده كه واقعیت مقاومت را بپذیرد. حماقت سران صهیونیست این است كه دوباره همان مسیر را می‌روند.

منبع: رادیو مقاومت

مرتبط با این خبر

  • روایتی خواندنی از ارادت مادر شهیدان طوقانی به حضرت زینب (س)

  • گوش به فرمان ولایت، ضربه نهایی را به قلب اسرائیل وارد می‌كنیم

  • ادعا‌های رژیم صهیونیستی برای تداوم جنگ بلوف است

  • بهترین ویژگی شهید احمدی روشن، ولایت مداری بود

  • گوش به فرمان ولایت ضربه نهایی را به قلب اسرائیل وارد كنیم

  • بهترین ویژگی شهید احمدی روشن، ولایت‌مداری بود

  • نقش بانوان در ترویج عفاف و حجاب به مراتب از مردان بیشتر است

  • سردار جوانی: رژیم صهیونیستی توان ایستادگی دربرابر ملت‌ها را ندارد

  • روایتی از ارادت مادر شهیدان طوقانی به حضرت زینب (س)

  • روایتی از ارادت مادر شهیدان طوقانی به حضرت زینب (س)