صدای جمهوری اسلامی ایران

برادر شهید حسن و علی تهرانی مقدم گفت: یك روز حاج قاسم و حاج حسن باهم برای خرید موشك به شوروی سابق رفتند و من هم آنجا بودم، در آن جلسه یكی از ژنرال های روس متكبرانه مثلی زد و گفت شرایط را ما تعیین می كنیم؛ حاج قاسم و حسن آقا بلند شدن و ...

سردار محمد تهرانی مقدم در گفتگو با برنامه «مردمیدان» رادیو مقاومت اظهار كرد: حاج قاسم سلیمانی و شهید حسن تهرانی مقدم در جنوب لبنان بودند و باهم به این نتیجه رسیدند كه از جنوب لبنان تا مركز اسرائیل 150 كیلومتر بیشتر فاصله نیست و می توان با موشك به آنجا حمله كرد لذا همان جا موشك‌هایی را با همین برد و با سوخت جامد طراحی و ساختند و به حزب‌الله لبنان دادند. شهید مغنیه هم كه در آنجا حضور داشت تلاش زیادی كرد تا در زیرزمین، در جنوب لبنان، صدها موشك را جاسازی و آماده شلیك شود.

وی بیان كرد:تهدیدی كه مقام معظم رهبری در بازدید از سازمان جهاد خودكفایی سپاه این جمله معروف را مطرح كردند كه «اگر اسرائیل كوچكترین غلطی بكند هیفا و تل‌آویو با خاك یكسان می شود» بی خود نبود، این شهید بزرگوار بصیرت كرد و عنوان كرد كه « روی قبرم بنویسید او كسی بود كه میخواست اسرائیل را نابود كنند» در واقع ابداعات این شهید بالاخره در یك روز معین اسرائیل را نابود خواهد كرد.

برادر شهید حسن و علی تهرانی مقدم بیان كرد: مقام معظم رهبری كه منزل ما تشریف آورده اند یك جمله ای را فرمودند «حسن تهرانی مقدم هر زمان قولی داد، به موقع به قولش عمل كرد» من امیدوارم این سرلوحه همه ما و همه مسئولان قرار بگیرد كه قولی كه به مردم می دهند به موقع عمل كنند.

تهرانی مقدم گفت: ما چهار برادر بودیم كه سه تا شهید شدند و من فقط مانده ام؛ افتخار من این است كه 20 سال همرزم شهید سلیمانی بودم.

وی اضافه كرد: یك روز حاج قاسم و حاج حسن باهم برای خرید موشك از شوروی سابق رفتند و من هم آنجا بودم در آن جلسه یكی از ژنرالهای روس متكبرانه گفت «مَثل شما ایرانی ها مَثل آن تشنه ای است كه دارد از تشنگی میمیرد، یك نفر هم كه یك آب خنكی می آورد می گوید چند؟، او هم به به قیمت جانش می دهد»، بعد گفت شرایط واگذاری موشك را ما تعیین می كنیم.

برادر شهید حسن و علی تهرانی مقدم ادامه داد: در آن جلسه حاج قاسم و حسن آقا بلند شدند و عنوان كردند، ما همچنان كه زیر بار شرایط ظالمانه غرب نرفتیم زیر بار شرایط مستكبران شرق هم نمی رویم، خودمان در كشور خودمان شروع موشك‌ می كنیم، و فردای نه چندان دور این شما هستید كه در صف خریداران موشك ایران خواهید بود.

تهرانی مقدم افزود: 15 سال بعد زمانی كه روسیه در جنگ با اوكراین مانده بود مسئولانش به ایران آمدند تا از ایران موشك و پهباد بگیرند یاد این دو شهید افتادم كه چقدر آن دو با بصیرت بودند كه توانستند این روز را از قبل ببیند.

وی با اشاره به اینكه زمانی كه مادرم مریض شده بود و رهبر برای عیادت مادرم آمدند انجا از مادرم پرسیدند این شهیدان چه ویژگی داشتند كه توانستند به این درجات برسند گفت: مادرم در آن جلسه عنوان كرده بود این شهیدان چهار ویژگی داشت؛ اول اینكه دائم با وضو بود، دوم نمازش را اول وقت می خواند، سوم به خواندن زیارت عاشورا مداومت داشت و چهار دستگیر مستضعفین و محرومین بود.

برادر شهید حسن و علی تهرانی مقدم بیان كرد: بعد از شهادت حسن تهرانی مقدم، حاج قاسم سلیمانی به خانه برادرم آمده بود، محزون گوشه ای ایستاده بود، به من دو جمله گفت اول اینكه ما نمی‌گذاریم بعد از رفتن پدر موشكی ایران، سیستم موشكی ما فشل بماند، و تاكید كرد من محكم ایستادم و حمایت میكنم.

تهرانی مقدم ادامه داد: سردار سلیمانی بعد در گوشم جمله دیگری گفت و عنوان كرد «من هم به زودی به این شهید بزرگوار محلق می شوم»، اینها می‌دانستند كه به كجا می روند و سرانجام شان كجاست به همین دلیل همیشه و همه جا با همه وجود، در همه صحنه ها حاضر بودند.

وی در رابطه با نحوه شهادت شهیدحسن تهرانی مقدم گفت: دو سال پیش در سریال گاندو نحوه شهادت این شهید به تفسیر بیان شد، كه خلاصه اش این است كه سازمان سیا و موساد در طرحی مشترك با گذاشتن بیش یك میلیون دلار برای این موضوع و بكارگیری ضد انقلاب و منافقین، موفق شدند این حادثه را طراحی و اجرا كنند. در واقع یك حادثه معمولی نبود كه منجرب به شهادت شود بلكه یك حادثه تروریستی بود كه توسط استكبار جهانی برنامه ریزی شده بود.

برادر شهید حسن و علی تهرانی مقدم عنوان كرد: آنها نمی‌خواستند دانشمندان ما بماند لذا طراحی كردند و دانشمندان هسته ای و موشكی ما را زدند. همچنان هم در پی توطئه هستند. همان طور كه در پیام مقام معظم رهبری در شهادت این شهید مكتوب بود یاران جهادی با همه توان در صدر ادامه راه این شهید محكم ایستاده اند و ایران را به چهارمین كشور برتر موشكی دنیا تبدیل كرده اند.

تهرانی مقدم گفت: امروز دستاوردهای جوانان ما در برنامه های موشكی و در برنامه های فضایی و ماهواره هایی كه به دست جوانان این مرزوبوم ساخته شد، توسط همین موشك‌هایی كه حاج حسن و دوستانش طراحی كردند به فضا پرتاب می شود و همه دنیا مبهوت این همه توانمندی بچه های ما می شوند.

انتهای پیام/

مرتبط با این خبر

  • بازداشت 3390 فلسطینی در كرانه باختری از آغاز نبرد طوفان الاقصی

  • روایتی خواندنی از ارادت مادر شهیدان طوقانی به حضرت زینب (س)

  • آتش بس غزه تمدید نشد/ جنگ از سرگرفته شد

  • معرفی كتاب «فرمانده من»

  • كارنامه سیاه رژیم صهیونیستی/ نتانیاهو جنگ را باخته

  • آینده متعلق به آمریكا و اسرائیل نخواهد بود

  • معرفی كتاب «وقتی مهتاب گم شد»

  • در تولید انیمیشن حوزه قهرمان محوری كفاف نیاز مخاطب را نمی دهد

  • شاعران ما بهتر از شاعران فلسطین در حوزه فلسطین و مقاومت كار كرده اند

  • آبراه‌های استراتژیك؛ راهی مطمئن برای فشار مضاعف بر امریكا