صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

همسر شهید مدافع حرم هادی زاهد گفت: همسرم مقید بود كه بعد از نماز صبحش سوره یاسین را حتما بخواند، یكبار وقتی این مداومت در خواند سوره یاسین را از او سوال كردم گفت «از پیامبر حدیث داریم هركس صبح یاسین بخواند شهادت نصیبش می شود.»


اسلامی در گفتگو با برنامه «مردمیدان» رادیو مقاومت اظهار كرد: من و همسرم 13 سال زندگی مشترك داشتیم، وقتی همسرم به شهدات رسید دخترم كلاس چهارم و پسرم كلاس ششم دبستان بود.

وی ادامه داد: شهید زاهد با آنكه یك نظامی بود اما بسیار مهربان بودو نسبت خانواده خیلی كم نمی داشت، نمازش را همیشه اول وقت می خواند، چه در مسافرت بودیم یا در میهمانی یا در خانه با شنیدن صدای اذان فوری نمازش را می خواند.

همسر شهید هادی زاهد بیان كرد: همسرم مقید بود كه بعد از نماز صبحش سوره یاسین را حتما بخواند، یكبار وقتی علت این مداومت در خواندن سوره یاسین را از او سوال كردم گفت «از پیامبر حدیث داریم هركس صبح یاسین بخواند شهادت نصیبش می شود.»

اسلامی تصریح كرد: گاهی اوقات همسر نیمه شب یا صبح خیلی زود از ماموریت می رسید تهران، وقتی به خانه می آمد حتی آن وقت از شبانه روز، برای من گل می آورد چون می دانست من گل دوست دارم.

وی افزود: همسرم همیشه به پسرم می گفت «درست را خوب بخوان و اهل مسجد باش» و به دخترم هم همیشه بر حجابش تاكید داشت، با این حال همیشه با ما صمیمی بود و هر زمان كه از سوریه می آمد برای ما سوغاتی می آورد. شاید بتوانم بگویم بهترین هدیه همسرم به من، خواندن دوركعت نماز از طرف من در حرم حضرت زینب(س) بود.

همسر شهید هادی زاهد گفت: همسرم به رشته علوم انسانی خیلی علاقه داشت بعد از ازدواج با من لیسانس علوم اجتماعی و ارشد علوم خاورمیانه اش را گرفت اگر مشغله كاری به او اجازه میداد دوست داشت تا دكترا ادامه بدهد.

اسلامی بیان كرد: شهید زاهد لیاقت دریافت مدال شهادت را داشت اما برای ما رفتنش و نبودش خیلی سخت بود. هنوز بعد پنج سال اگر حرفی داشته باشم، یا ناراحتی و یاهر چیز دیگر، با او صحبت میكنم، انگار هنوز كنارم است.

وی افزود: شهید زاهد فرمانده كل یگان ویژه نیروی سپاه قدس بود او برای شناسایی خودش به منطقه می رود كه پایش روی تله انفجاری می رود شدت انفجار به حدی بوده كه همسرم پرت می شود و چون منطقه مین گذاری بود چند روز بعد موفق می شوند كه پیكر همسرم را به عقب بیاورند.

همسر شهید مدافع حرم هادی زاهد گفت: حاج قاسم سلیمانی خیلی انسان بزرگ و صمیمی بود وقتی سردار را دیدم احساس كردم یك رابطه قلبی با خانواده شهدا دارند، خیلی آرام و دریای از آرامش بودند.

انتهای پیام/

مرتبط با این خبر

  • پرواز سیمرغ حاج قاسم در «سرباز آرامش»

  • پرواز سیمرغ حاج قاسم در «سرباز آرامش»/ ماجرای سیمرغ سردار سلیمانی چه بود؟

  • قاسم سلیمانی سردار جنگ‌های پیروز بود/ ایران پرچم‎دار محور مقاومت است

  • پایان كار رادیو مقاومت در گرامیداشت سومین سالگرد شهادت "حاج قاسم"

  • حاج قاسم فارغ‌التحصیل دانشگاه انسان‌سازی امامین انقلاب بود/ «مقاومت» و «مكتب سلیمانی» را باید برای دهه هشتاد و نودی ها روایت كنیم

  • روایت یك عكاس سینمای مقاومت از روزهای همراهی با مدافعان حرم/ شهید سلیمانی وقتی كودكان شهدای مدافع را می دید بغض داشت

  • خلاصه مكتب حاج قاسم این است كه هركجا هستید «خادم مردم» باشید/ بهترین پیروزی در مقابله با دشمن، فتح فرهنگی است

  • تربیت 100 مربی برای ترویج و تببین مكتب سلیمانی در محلات

  • هدف غرب ترور مكتب سلیمانی است/ ایجاد «مقاومت رسانه ای» برای ترویج و تببین مكتب سلیمانی/ «رادیو مقاومت» باید تمام سال فعال باشد

  • جبهه مقاومت همچون بارقه امید، چراغ روشنی را در منطقه بر افروخت/ «رادیو مقاومت» به خوبی دستاوردهای جبهه مقاومت را تبیین كرد