صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

رزمنده جانباز جبهه‌های دفاع از حرم گفت: هركس كه نه محدود به یك مسلمان بلكه به‌عنوان یك انسان، احساس مسئولیت می‌كند تا فرهنگ مقاومت، برادری و ایثار را ترویج دهد، لازم است تا در جنگ رسانه‌ای امروز به میدان بیاید.

امیرقلی هفت‌لنگی، پیشكسوت دفاع مقدس و رزمنده جانباز جبهه‌های دفاع از حرم در گفت‌وگو با ویژه‌برنامه «عصر مقاومت» از رادیو مقاومت اظهار كرد: خداوند سبحان به ما توفیق داد كه در یك مدت محدود در فضای معنوی حاكم بر محور مقاومت حضور داشته باشم و اگرچه به دور از خانواده و میهن بودیم اما همین‌كه ندای الله‌اكبر و صدای تلاوت قرآن را می‌شنیدیم، می‌دانستیم كه در ایران اسلامی هستیم.

وی افزود: در جبهه‌های محور مقاومت شما می‌توانید دست خدا و وعده نصر الهی را به عینه مشاهده كنید و در عرصه‌ای كه تمام ابرقدرت‌های عالم در مقابل اسلام ناب ایستاده‌اند، شما به چشم می‌بینید كه رزمندگان اسلام چطور با تكیه بر وعده صدق الهی به پیش می‌تازند. بر همین اساس، آن‌چه از سیره حاج قاسم در كتاب‌ها نوشته و در سخنرانی‌ها گفته می‌شود، منشأ آن در اسلام و سیره اهل بیت(ع) است.

وی ادامه داد: همه كسانی كه در دوران دفاع مقدس، تجربه حضور در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل را دارند، تصدیق می‌كنند كه شما مظاهر بارز اخلاص حاج قاسم را در همه رزمندگان مشاهده می‌كردید؛ آن‌هایی كه در دشت فكه یا كوه‌های جبل حمرین تا پای جان جنگیدند و دست از دین خدا و تكلیف شرعی خود برنداشتند، پیشكسوتان همان مجاهدان صادقی بودند كه سال‌ها بعد در جبهه‌های دفاع از حرم اسلحه به دست گرفتند و هرگز دست از رسالت خود برنداشتند مگر اینكه اعضا و جوارحشان با سرب داغ متلاشی و سرهایشان به تیغ جور از بدن جدا شد.

رزمنده جانباز جبهه‌های دفاع از حرم خاطرنشان كرد: با این حال، هرگز نباید از تسلط جبهه فرهنگی بر جبهه نظامی غافل شد. ملت سوریه وقتی مشاهده كردند كه رزمندگان از ملیت‌های لبنانی، ایرانی، عراقی، افغانستانی و پاكستانی دوشادوش هم قرار گرفته‌اند تا برای آزادی آن‌ها بجنگند، در عمل درك می‌كردند كه فرهنگ عاشورا هنوز زنده است و تبلیغات مسمومی كه غرب و وهابیت در رسانه‌های معاند مطرح می‌كرد، دروغی بیش نبوده است.

وی بهترین پیروزی در مقابله با دشمن را فتح فرهنگی دانست و ادامه داد: هركس كه نه محدود به یك مسلمان بلكه به‌عنوان یك انسان، احساس مسئولیت می‌كند تا فرهنگ مقاومت، برادری و ایثار را ترویج دهد، لازم است تا در جنگ رسانه‌ای امروز به میدان بیاید زیرا امروزه بسیاری از رسانه‌های معاند تلاش دارند تا این‌طور القا كنند كه رزمندگان محور مقاومت، پیاده‌نظامی برای تحقق كشورگشایی ایران بوده‌اند درحالی‌كه حقیقت این است كه حتی ملت سوریه و عراق شاهد بودند كه رزمندگانی از هزاران كیلومتر دورتر از شهر و دیار آن‌ها نزدشان آمده‌اند تا اجازه ندهند كه ناموس مسلمان و حتی زنان غیرمسلمان، قربانی جنایت و قساوت دشمنان خدا شوند.

این پیشكسوت دفاع مقدس در انتها ابراز امیدواری كرد: خلاصه مكتب حاج قاسم این است كه هركس در هر مسئولیتی كه دارد، باید خود را خادم مردم بداند و خود را از دیگران بالاتر نبیند. حاج قاسم گمشده بشریت است زیرا اندیشه‌های غربی امروز این‌طور القا كرده كه فداكاری فقط برای تحقق منافع فردی، ثروت‌اندوزی، شهرت‌طلبی و شهوات معنا پیدا می‌كند اما این رزمندگان محور مقاومت بودند كه وقتی تشنه و گرسنه، سرزمین ملت سوریه را از دست تروریست‌ها آزاد می‌كردند، وقتی به خانه‌ها می‌رسیدند حتی از آب آشامیدنی خانه‌ها استفاده نمی‌كردند تا بدون اجازه صاحب‌خانه و مصداق حق‌الناس نباشد.

انتهای پیام/

مرتبط با این خبر

  • پرواز سیمرغ حاج قاسم در «سرباز آرامش»

  • پرواز سیمرغ حاج قاسم در «سرباز آرامش»/ ماجرای سیمرغ سردار سلیمانی چه بود؟

  • قاسم سلیمانی سردار جنگ‌های پیروز بود/ ایران پرچم‎دار محور مقاومت است

  • پایان كار رادیو مقاومت در گرامیداشت سومین سالگرد شهادت "حاج قاسم"

  • حاج قاسم فارغ‌التحصیل دانشگاه انسان‌سازی امامین انقلاب بود/ «مقاومت» و «مكتب سلیمانی» را باید برای دهه هشتاد و نودی ها روایت كنیم

  • روایت یك عكاس سینمای مقاومت از روزهای همراهی با مدافعان حرم/ شهید سلیمانی وقتی كودكان شهدای مدافع را می دید بغض داشت

  • تربیت 100 مربی برای ترویج و تببین مكتب سلیمانی در محلات

  • هدف غرب ترور مكتب سلیمانی است/ ایجاد «مقاومت رسانه ای» برای ترویج و تببین مكتب سلیمانی/ «رادیو مقاومت» باید تمام سال فعال باشد

  • جبهه مقاومت همچون بارقه امید، چراغ روشنی را در منطقه بر افروخت/ «رادیو مقاومت» به خوبی دستاوردهای جبهه مقاومت را تبیین كرد

  • همسرم هر روز صبح سوره یاسین را به نیت شهادت می خواند