صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search


یك عكاس و مستندساز سینمای مقاومت گفت: شهید سلیمانی هر وقت كودكان شهدای مدافع را می دید بغض می كرد، زیرا می دانست پدران این كودكان برای دفاع از حرم به شهادت رسیده اند.


سیدشهاب واجدی در گفت و گو با برنامه «عصر مقاومت» رادیو مقاومت با اشاره به خاطره ای از شهید سلیمانی گفت: یك بار می خواستیم از یك موقعیت عملیات عكاسی كنیم، به ما اجازه عكاسی از منطقه را ندادند، شهید سلیمانی كه آن زمان یك فرمانده مقتدر بود همراه با همكارانش به سمت ما آمد و پرسید، چرا كاری كه می خواستید انجام ندادید، گفتم اجازه ندادند عكاسی كنیم، ایشان بلافاصله همكارانش را فرستاد به منطقه و شرایط را برای عكاسی ما محیا كرد.

وی با اشاره به اینكه شهید سلیمانی زنده است، گفت: شهید سلیمانی افراد را خودش در جاهای مختلف قرار می دهد، امسال همزمان با برگزاری مراسم سالگرد شهادت شهید سلیمانی شاید یك هفته بیشتر نخوابیدم، دوست داشتم بعد از اتمام برنامه ها به كرمان بروم و در مزار این شهید بزرگوار زیارت كنم و این آرزو اتفاق افتاد.

این عكاس و مستندساز سینمای مقاومت افزود: من وقتی عضو بسیج شدم شهید الله كرم به من و دیگر اعضای بسیج تیراندازی آموزش می داد. این شهیدمدافع حرم در سال 95 به شهادت رسید و پیكرش سال 99 به كشور بازگشت.

وی با اشاره به استراتزی های دشمنان انقلاب در جنگ نرم تاكید كرد: وقتی دشمن برعلیه یك كار یا یك موضوع و ارزش صحبت می كند، یعنی آن هدف و مسیر درست بوده و راه درستی را در پیش دارد.

این هنرمند گفت: دلم برای لحظاتی كه كنار شهید سلیمانی بودم دلم تنگ می شود، وقتی یاد خاطره ای كه آن روز برایمان شرایط را با سرعت تمام برای عكاسی در منطقه فراهم كرد میفتم، متوجه می شوم چقدر ایشان حواسشان به همه چی بود، در حالی كه ما عكاس بودیم و شهید سلیمانی در آن زمان یك فرمانده مقتدر بود، ما از ایشان تواقع نداشتیم كه شرایط را برای عكاسی ما فراهم كند.

واجدی تصریح كرد: یادم می آید كه شهید سلیمانی هر وقت كودكان شهدای مدافع را می دید بغض می كرد، زیرا می دانست پدران این كودكان برای دفاع از حرم به شهادت رسیده اند.

پایان پیام/

مرتبط با این خبر

  • پرواز سیمرغ حاج قاسم در «سرباز آرامش»

  • پرواز سیمرغ حاج قاسم در «سرباز آرامش»/ ماجرای سیمرغ سردار سلیمانی چه بود؟

  • قاسم سلیمانی سردار جنگ‌های پیروز بود/ ایران پرچم‎دار محور مقاومت است

  • پایان كار رادیو مقاومت در گرامیداشت سومین سالگرد شهادت "حاج قاسم"

  • حاج قاسم فارغ‌التحصیل دانشگاه انسان‌سازی امامین انقلاب بود/ «مقاومت» و «مكتب سلیمانی» را باید برای دهه هشتاد و نودی ها روایت كنیم

  • خلاصه مكتب حاج قاسم این است كه هركجا هستید «خادم مردم» باشید/ بهترین پیروزی در مقابله با دشمن، فتح فرهنگی است

  • تربیت 100 مربی برای ترویج و تببین مكتب سلیمانی در محلات

  • هدف غرب ترور مكتب سلیمانی است/ ایجاد «مقاومت رسانه ای» برای ترویج و تببین مكتب سلیمانی/ «رادیو مقاومت» باید تمام سال فعال باشد

  • جبهه مقاومت همچون بارقه امید، چراغ روشنی را در منطقه بر افروخت/ «رادیو مقاومت» به خوبی دستاوردهای جبهه مقاومت را تبیین كرد

  • همسرم هر روز صبح سوره یاسین را به نیت شهادت می خواند