صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هم‌رزم شهید سلیمانی گفت: مكتب حاج قاسم سلیمانی مكتب حضرت امام(ره) و رهبر معظم انقلاب است و هیچ سرفصل و مؤلفه‌ای جدا از مكتب اهل‌بیت(ع) ندارد زیرا او فارغ‌التحصیل دانشگاه انسان‌سازی امام(ره) بود.


عباس اكبریان، هم‌رزم سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و راوی دفاع مقدس در گفت‌وگو با ویژه‌برنامه «عصر مقاومت» از رادیو مقاومت با اشاره به خصوصیات و ویژگی‌های مكتب شهید سلیمانی اظهار كرد: مكتب حاج قاسم سلیمانی مكتب حضرت امام(ره) و رهبر معظم انقلاب است و هیچ سرفصل و مؤلفه‌ای جدا از مكتب اهل‌بیت(ع) ندارد. در این نهضت هر عملی كه شما انجام دهید، برخواسته از دانشگاه انسان‌سازی امام(ره) است؛ همان‌طور كه از نظر ایشان، دفاع مقدس دانشگاه بود و فارغ‌التحصیلان آن، استكبار جهانی را به مبارزه می‌طلبیدند و در هر نقطه از عالم، آمریكا و صهیونیسم جهانی را ذلیل می‌كردند.

وی افزود: امروزه هر جا كه نفع دنیایی زیاده خواهان عالم به خطر می‌افتد، رد پایی از حاج قاسم سلیمانی و فارغ‌التحصیلان دانشگاه انسان‌سازی انقلاب اسلامی مشاهده می‌شود. البته كه مكتب سلیمانی نه‌فقط به مقاومت ملی ما بلكه برای همه اندیشه‌های آزادی‌خواهانه در سرتاسر عالم، الهام‌بخش است. این مكتب هرگز شكست نخواهد خورد و اگر امام حسین(ع) در كربلا شكست خورد، ایران اسلامی هم در محور مقاومت شكست خواهد خورد. شما امروز هرگز پیدا نمی‌كنید كه در یك نقطه از جهان، قاتلان امام حسین(ع) گرامی داشته شوند و وعده صادق الهی است كه همین سرنوشت برای قاتلان شهید سلیمانی و جریان مقابل با او هم رقم خواهد خورد.

این راوی دفاع مقدس خاطرنشان كرد: بسیاری از ما و هم‌رزمانمان، لحظات پر فراز و نشیبی در جبهه‌های دفاع مقدس و دفاع از حرم داشته‌ایم اما هرگز نباید به باقی ماندن این خاطرات در دل‌ها و ذهن‌هایمان اكتفا كنیم. به نظر من، پیشكسوتان دفاع مقدس، راویان و همه كسانی كه در این جبهه مسئولیتی احساس می‌كنند، به سراغ دبیرستان‌ها بروند و حقایق را از نسل‌های دهه هشتادی و دهه نودی‎ها شروع كنند. اگر امروز پیام عاشورا به ما رسیده است، به این دلیل است كه حضرت زینب(س) كوتاه نیامد و ساكت نماند و البته این مسئولیتی بر عهده همه ماست.

وی ادامه داد: جوانان هم در این عرصه مسئولیت بزرگی بر دوش دارند اما بیش از آن، تكلیف بر عهده مسئولان است تا به جوانان میدان دهند و فضا را برای تبیین حقیقت باز كنند. با این حال، این نكته را در نظر داشته باشید كه در عراق و سوریه و لبنان، هیچ‌كس از جوانان دعوت نكرد اما تاریخ شهادت خواهد داد كه این عزیزان به محور مقاومت پیوستند تا آبروی ملت خود و قهرمانان دفاع از كشورهایشان باشند.

انتهای پیام/

مرتبط با این خبر

  • پرواز سیمرغ حاج قاسم در «سرباز آرامش»

  • پرواز سیمرغ حاج قاسم در «سرباز آرامش»/ ماجرای سیمرغ سردار سلیمانی چه بود؟

  • قاسم سلیمانی سردار جنگ‌های پیروز بود/ ایران پرچم‎دار محور مقاومت است

  • پایان كار رادیو مقاومت در گرامیداشت سومین سالگرد شهادت "حاج قاسم"

  • روایت یك عكاس سینمای مقاومت از روزهای همراهی با مدافعان حرم/ شهید سلیمانی وقتی كودكان شهدای مدافع را می دید بغض داشت

  • خلاصه مكتب حاج قاسم این است كه هركجا هستید «خادم مردم» باشید/ بهترین پیروزی در مقابله با دشمن، فتح فرهنگی است

  • تربیت 100 مربی برای ترویج و تببین مكتب سلیمانی در محلات

  • هدف غرب ترور مكتب سلیمانی است/ ایجاد «مقاومت رسانه ای» برای ترویج و تببین مكتب سلیمانی/ «رادیو مقاومت» باید تمام سال فعال باشد

  • جبهه مقاومت همچون بارقه امید، چراغ روشنی را در منطقه بر افروخت/ «رادیو مقاومت» به خوبی دستاوردهای جبهه مقاومت را تبیین كرد

  • همسرم هر روز صبح سوره یاسین را به نیت شهادت می خواند