صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

كارشناس مسائل سیاسی از لبنان گفت: خدا رحمت كند قاسم سلیمانی را، او كه سردار جنگ‌های پیروز یكی پس از دیگری بود و با شخصیت اسطوره‌ای خود، جهانیان را با این حقیقت آشنا كرد كه آمریكا و اذناب او ماهیت خائنانه و تجاوزكارانه دارند.

نزال عیسی، كارشناس مسائل سیاسی از لبنان در گفت‌وگو با ویژه‌برنامه «عصر مقاومت» از رادیو مقاومت اظهار كرد: بدون شك امروز در مرحله حساس و دقیقی قرار داریم و طرح‌های صهیونیستی آمریكایی علیه اسلام و محور مقاومت در كشورهای منطقه، رویكرد تازه‌ای پیدا كرده است. همه این كارها فقط برای تأمین امنیت رژیم صهیونیستی است كه در منطقه عربی، رأس فتنه و دشمن اصلی به شمار می‌رود اما آن‌ها نمی‌دانند كه محور مقاومت به رهبری ایران، به پیروزی خود باور دارد و نبرد ما با اسرائیل، یك جنگ هویتی است.

وی افزود: متأسفانه امروزه برخی جریان‌های سیاسی در منطقه، با عملكرد خود آب به آسیاب دشمن می‌ریزند و شرایط را به‌گونه‌ای رقم می‌زنند كه طرح آمریكایی خاورمیانه جدید به پیش برود. اگر نبودند كشورهای مسلمانی كه رابطه خود را با اسرائیل عادی‌سازی كنند، امروزه صهیونیست‌ها جرئت پیدا نمی‌كردند كه به قدس بی‌احترامی كنند درحالی كه محور مقاومت تاكنون در لبنان، سوریه، عراق و یمن به پیروزی رسیده و نشان داده كه این الگو نتیجه‌بخش است.

این كارشناس مسائل سیاسی از لبنان خاطرنشان كرد: خدا رحمت كند قاسم سلیمانی را، او كه سردار جنگ‌های پیروز یكی پس از دیگری بود و با شخصیت اسطوره‌ای خود، جهانیان را با این حقیقت آشنا كرد كه آمریكا و اذناب او ماهیت خائنانه و تجاوزكارانه دارند. باید درود فرستاد به افرادی نظیر حاج قاسم سلیمانی كه تأثیر بسزایی در آزادسازی جنوب لبنان داشتند، فتنه بزرگ سوریه را حل كردند و از عراق گرفته تا یمن، آثار سازنده بسیاری بر جا گذاشتند. این‌ها نمادهای مقاومت هستند زیرا افرادی مثل او، پیروزی‌هایی برای ما خلق كردند كه اكنون دفاع از آنان برعهده ما گذاشته شده است.

وی ادامه داد: نمی‌توان این پیروزی‌ها را خلق كرد مگر آن‌كه شخصیت‌هایی نظیر حاج قاسم سلیمانی در منطقه حاضر باشند و اكنون، جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان پرچم‌دار محور مقاومت، قهرمانان بسیاری همچون او روانه میدان كرده است. بسیاری بعد از ترور شهید سلیمانی، خائنانه شادی كردند. این‌ها همان كسانی بودند كه امروز، عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را در دستور كار قرار داده‌اند درحالی كه محور مقاومت با قدرت به سمت دستیابی به اهداف خود حركت می‌كند و عقب‌نشینی صهیونیست‌ها از مناطق اشغالی خود در لبنان هم این نكته را ثابت كرد.

نزال عیسی گفت: از همان زمانی كه تلاش مقاومت در جنگ تموز، صهیونیست‌ها را رسوا كرد و فراری داد، شهید بزرگ حاج قاسم سلیمانی نقش اساسی در پیروزی‌ها و بازگرداندن كرامت ملت‌های منطقه داشت، افتخارات بسیاری كسب كرد و تا به امروز، هنوز هم شهید سلیمانی است فخر جهان اسلام است.

انتهای پیام/

مرتبط با این خبر

  • پرواز سیمرغ حاج قاسم در «سرباز آرامش»

  • پرواز سیمرغ حاج قاسم در «سرباز آرامش»/ ماجرای سیمرغ سردار سلیمانی چه بود؟

  • پایان كار رادیو مقاومت در گرامیداشت سومین سالگرد شهادت "حاج قاسم"

  • حاج قاسم فارغ‌التحصیل دانشگاه انسان‌سازی امامین انقلاب بود/ «مقاومت» و «مكتب سلیمانی» را باید برای دهه هشتاد و نودی ها روایت كنیم

  • روایت یك عكاس سینمای مقاومت از روزهای همراهی با مدافعان حرم/ شهید سلیمانی وقتی كودكان شهدای مدافع را می دید بغض داشت

  • خلاصه مكتب حاج قاسم این است كه هركجا هستید «خادم مردم» باشید/ بهترین پیروزی در مقابله با دشمن، فتح فرهنگی است

  • تربیت 100 مربی برای ترویج و تببین مكتب سلیمانی در محلات

  • هدف غرب ترور مكتب سلیمانی است/ ایجاد «مقاومت رسانه ای» برای ترویج و تببین مكتب سلیمانی/ «رادیو مقاومت» باید تمام سال فعال باشد

  • جبهه مقاومت همچون بارقه امید، چراغ روشنی را در منطقه بر افروخت/ «رادیو مقاومت» به خوبی دستاوردهای جبهه مقاومت را تبیین كرد

  • همسرم هر روز صبح سوره یاسین را به نیت شهادت می خواند