صدای جمهوری اسلامی ایران

مدیر رادیو مقاومت گفت: جبهه مقاومت منطقه نتیجه سرایت گفتمانی انقلاب اسلامی در منطقه و مدیریت راهبردی شهید سلیمانی در تقویت این جریان است. مكتب شهید سلیمانی، برای دشمن امروزه خطرناك‌تر از سردار سلیمانی شده و ...

به گزارش پایگاه خبری رادیو مقاومت، این شبكه رادیویی به مناسبت گرامیداشت برای چهارمین سال پیاپی با هدف تبیین مفهوم مقاومت در گفتمان انقلاب اسلامی و شناخت و شناساندن مكتب شهید حاج قاسم سلیمانی راه‌اندازی شده است. این شبكه با شعار صدای گفتمان مقاومت و مكتب سلیمانی از 15 آبان آغاز شده و تا پایان دی ماه به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

رضا كوچك‌زاده تهمتن مدیر رادیو مقاومت، در خصوص دلیل راه اندازی هرساله رادیو مقاومت و اختصاص بازه زمانی طولانی به این شبكه به خبرنگار فارس گفت: مقاومت گفتمان مداوم و پایان ناپذیر انقلاب اسلامی است كه از دل آن مكتب قدرتمند شهید سلیمانی شكل گرفت؛ لذا رادیو فصلی مقاومت یك اقدام پایدار رسانه ملی برای تبیین این حقیقت زنده در جامعه است. امسال به جهت تحولات منطقه و حوزه فلسطین و نیاز به تبیین مسائل مرتبط با آن و مقابله با جنگ‌های شناختی و رسانه‌ای دشمن صهیونیستی و غرب در این باره، بازه فعالیت رادیو مقاومت طولانی تر شده است.

طوفان الاقصی باعث شد فلسطین به صدر مسائل جهان برگردد

مدیر رادیو مقاومت افزود: طوفان اقتدارآفرین الاقصی باعث شد تا مسئله فلسطین دوباره به صدر مسائل جهان اسلام و حتی جهان برگردد. از این جهت در رادیو مقاومت 45 روز به زمان همیشگی این شبكه افزوده و به جهت محتوایی نیز تاثیر حداكثری بر این شبكه داشته است؛ چنانچه اگر قرار بر انتخاب نام دیگری برای شبكه بود، می‌توانستیم «رادیو فلسطین» برگزینیم. در این راستا با بررسی جنایات 75 ساله رژیم صهیونیستی در فلسطین، جنایات جنگی كنونی امریكا و صهیونیسم در باریكه غزه سعی می‌شود تا سكوت مجامع بین‌المللی و بی اعتباری حقوق بشرغربی را مورد تبیین قرار بدهیم. از طرف دیگر با تبیین اقتدار طوفان الاقصی و شكل گیری دو گانه «مقاومت» - «سازش» در عرصه آرمان‌های فلسطین در داخل این كشور و منطقه، تاثیر انقلاب اسلامی بر این فرایند نیز واجد بررسی است كه در برنامه‌های ما خود را نشان می‌دهد.

تبیین مكتب شهید سلیمانی و آرمان فلسطین

او ادامه داد: رادیو به جهت دسترس پذیری بیشتر همواره مورد رجوع مردم بوده و هست. از این رو به ضرورت اهمیت موضوع مقاومت خاصه در عرصه زمانی كنونی، رادیو برای اهتمام جدی به این امر پیشتاز شده است. نمود عینی این حركت در شكل گیری رادیو مقاومت در چند سال اخیر و تغییر شكلی و محتوایی آن در امسال با تمركز بیشتر بر مسئله فلسطین است. در این فضا تلاش برای تبیین مكتب شهید سلیمانی، آرمان فلسطین، تعمیق استكبار ستیزی، روایت بیداری اسلامی ملت‌های مسلمان، تبیین جنایت‌های امریكا و رژیم صهیونیستی در غزه، پرداخت به تاثیر ژرف طوفان الاقصی بر مسائل راهبردی منطقه و جهان، الگوسازی مقاومت اسلامی و تبیین راهبردی جبهه و جریان مقاومت منطقه‌ای، در جامعه تبیین می‌شوند.

كوچك‌زاده افزود: مخاطبان با رجوع به این شبكه می‌توانند شناخت كافی از مفهوم مقاومت، جریان مقاومت منطقه‌ای، الگوهای مقاومت، ابعاد مقاومت و آینده مقاومت به دست بیاورند. لازم به ذكر است علاوه بر آنتن رادیو، ما به پیوست رسانه‌ای شبكه در فضای مجازی نیز اقدام كردیم و از این طریق نیز مخاطبان می‌توانند محتوای مورد انتظار خود را دریافت كنند.

جبهه مقاومت نتیجه مدیریت راهبردی شهید سلیمانی

مدیر رادیو مقاومت درباره بازنمایی اثرات مكتب شهید سلیمانی در تقویت جبهه مقاومت نیز خاطرنشان كرد: جبهه مقاومت منطقه نتیجه سرایت گفتمانی انقلاب اسلامی در منطقه و مدیریت راهبردی شهید سلیمانی در تقویت این جریان است. مكتب شهید سلیمانی، برای دشمن امروزه خطرناك‌تر از سردار سلیمانی شده و در بستر این مكتب عزت آفرین تلاش‌های ضد استكباری و ضد صهیونیستی رو به تشدید است. لذا تاثیر مكتب شهید سلیمانی بر جبهه مقاومت منطقه‌ای بنیادی است.

رخدادهای غزه در چارچوب مكتب شهید سلیمانی تبیین می‌شود

او افزود: اساس ایده شكل گیری رادیو مقاومت و ادامه آن برای پاسداشت مقام شهید سلیمانی و تبیین مكتب ایشان در جامعه بوده و هست و امروز نیز تمركز اصلی بر این مهم است. اگر امسال با توجه به اقتضائات و رخدادهای غزه حجم برنامه‌های مربوط به فلسطین افزایش یافته، بازهم این مسیر در چارچوب مكتب شهید سلیمانی واجد تبیین می‌شود. لذا این رادیو همواره چشم انداز برنامه سازی خود را مبتنی بر این مكتب، از تاسیس و تقویت محور مقاومت منطقه‌ای تا آرمان‌ها و چشم انداز آن متمركز نموده و ادامه خواهد داد.

كوچك زاده همچنین در خصوص استفاده از ظرفیت‌های مردمی نیز گفت: ما درسال‌های قبل نیز تلاش هایمان در جهت مردمی سازی شبكه بود و سال به سال مطالبه عمومی مردم در محتوای شبكه موثر بوده است. امسال نیز با بازخورد تماس‌های تلفنی و پیام‌های مردمی در فضای مجازی تلاش شده تا این مهم را در محتوای شبكه تاثیر گذار نماییم. امسال نیز از درگاه‌های ارتباط مردمی جهت بهبود كیفیت شبكه بهره خواهیم برد. از گزارش‌ها و مصاحبه‌های مردمی تا پخش تماس‌های تلفنی، راه اندازی پویش مظلوم مقتدر، برگزاری مسابقات رادیویی با حضور مردم در آن و در نهایت از طریق درگاه‌های فضای مجازی و شبكه‌های اجتماعی مردم در رادیو مقاومت حضور خواهند داشت.

پایان پیام/

مرتبط با این خبر

  • بازداشت 3390 فلسطینی در كرانه باختری از آغاز نبرد طوفان الاقصی

  • روایتی خواندنی از ارادت مادر شهیدان طوقانی به حضرت زینب (س)

  • معرفی كتاب «فرمانده من»

  • آتش بس غزه تمدید نشد/ جنگ از سرگرفته شد

  • كارنامه سیاه رژیم صهیونیستی/ نتانیاهو جنگ را باخته

  • آینده متعلق به آمریكا و اسرائیل نخواهد بود

  • معرفی كتاب «وقتی مهتاب گم شد»

  • در تولید انیمیشن حوزه قهرمان محوری كفاف نیاز مخاطب را نمی دهد

  • شاعران ما بهتر از شاعران فلسطین در حوزه فلسطین و مقاومت كار كرده اند

  • آبراه‌های استراتژیك؛ راهی مطمئن برای فشار مضاعف بر امریكا