صدای جمهوری اسلامی ایران

برنامه «روی موج مقاومت» رادیو مقاومت با موضوع شهید حاج حسین همدانی با وهب همدانی، فرزند شهید همدانی به صورت تلفنی گفت‌وگو كرد.

به گزارش پایگاه خبری رادیو مقاومت؛ وهب همدانی در گفت‌وگو با رادیو مقاومت گفت: شهید همدانی مجاهدی بود كه نزدیك به 40 سال لباس رزم را از تنش در نیاورد و علی رغم این كه زمینه های مختلفی برایش فراهم بود تا در مناصب سیاسی و دولتی وارد شود اما همانند شهید سلیمانی می گفت كه افتخار پوشیدن لباس سبز سپاه و رزم برایم از هر چیز دیگری مهم تر است.

وی افزود: شهید همدانی قبل از انقلاب مبارزات را علیه رژیم پهلوی انجام داد، سپس در كردستان و در جنگ تحمیلی حضور داشت و بعد از جنگ هم رسالت خود را فراموش نكرد.

فرزند شهید همدانی با بیان این كه شهید همدانی در مقاطع مختلف حضوری فعال داشت، عنوان كرد: در فتنه 1388 نقش هدایتگری و روشنگری ایشان برجسته است و همچنین در سال 1390 در اوج بحران سوریه و در شرایطی كه بیش از 80 درصد خاك سوریه از دست رفته بود، ایشان وارد سوریه شد و با همان روحیه و الگویی كه از دفاع مقدس به دست آورده بود، ایستاد و به همراه همرزمانش و مردم سوریه موفق شد با اتكا به قدرت لایزال الهی ورق را برگرداند.

همدانی متذكر شد: شهید همدانی صرفا فرمانده نظامی نیست بلكه در حوزه هنری و فرهنگی هم فعال بودند و در عین حال یك پدر مهربان بودند. ابعاد مختلفی در شخصیت ایشان وجود دارد كه می تواند برای مردم كشور و مردمی كه در محور مقاومت هستند، الگو باشد.

وی با بیان این كه شهید همدانی در مسائل مختلف این نگاه را داشتند كه بستر خیلی از اتفاقات و مشكلاتی كه به وجود می آید ریشه در فرهنگ دارد، تصریح كرد: ایشان داعش را محصول كار فرهنگی دشمن می دانست.

پسر شهید همدانی در مصاحبه تلفنی با رادیو مقاومت درباره ارتباط خوب ایشان با هنرمندان گفت: شهید همدانی با بازیگران و كارگردانان ارتباط داشت و در حوزه هایی كه مرتبط با دفاع مقدس بود، وقت می گذاشت و نظر خود را در مورد فیلم نامه ها به آنها می داد.

وی به شخصیت شهید همدانی در داخل خانواده اشاره و بیان كرد: ایشان علاوه بر این كه نقش های مختلفی در بیرون داشت و مقتدرانه برخورد می كرد اما زمانی كه به خانه می آمد واقعا برای خانمش همسر و برای فرزندانش پدر بود و نقشی كه بیرون بود را از ایشان نمی دیدید. همواره كارهای شخصی اش را انجام می داد. اهل رفت و آمد بود و با اقوام رابطه صمیمی داشت.

گفتنی است؛ شما مخاطبان ارجمند رادیو مقاومت می توانید این شبكه رادیویی را روی موج اف ام ردیف 95,5 مگاهرتز و یا از طریق نرم افزار كاربردی ایران صدا دنبال كنید. همچنین سامانه پیامكی 30000955 آماده دریافت پیامك‌های مخاطبان فهیم رادیو مقاومت است.

مرتبط با این خبر

  • بازداشت 3390 فلسطینی در كرانه باختری از آغاز نبرد طوفان الاقصی

  • روایتی خواندنی از ارادت مادر شهیدان طوقانی به حضرت زینب (س)

  • آتش بس غزه تمدید نشد/ جنگ از سرگرفته شد

  • معرفی كتاب «فرمانده من»

  • كارنامه سیاه رژیم صهیونیستی/ نتانیاهو جنگ را باخته

  • آینده متعلق به آمریكا و اسرائیل نخواهد بود

  • معرفی كتاب «وقتی مهتاب گم شد»

  • در تولید انیمیشن حوزه قهرمان محوری كفاف نیاز مخاطب را نمی دهد

  • شاعران ما بهتر از شاعران فلسطین در حوزه فلسطین و مقاومت كار كرده اند

  • آبراه‌های استراتژیك؛ راهی مطمئن برای فشار مضاعف بر امریكا