صدای جمهوری اسلامی ایران

یك كارشناس مسائل مطالعات زنان و خانواده گفت: در حال حاضر زنان فلسطینی زیر موشك ها و بمباران های مستمر برای آزادی كشورشان، مقاومت و پایداری می كنند و مقاومت فلسطین را روز به روز زنده تر می كنند.

به گزارش پایگاه خبری رادیو مقاومت؛ معاد معمار، كارشناس مسائل مطالعات زنان و خانواده در مصاحبه تلفنی با برنامه «در امتداد شقایق» از رادیو مقاومت درخصوص جایگاه زن در دین اسلام به بخشی از بیانات امام خمینی (ره) اشاره و بیان كرد: امام راحل (ره) فرمودند «زنان عامل قدرت ملت ها هستند و ملت را تقویت و شجاع می كنند و عنایتی كه اسلام به بانوان دارد بیشتر از عنایتی است كه به مردان دارد.»

وی افزود: امام خمینی (ره) در بخش دیگری فرمودند كه ارزش فعالیت بانوان در نهضت ما بیشتر از مردان بود چون وقتی خواهرها دستان خود را مقابل تانك مشت می كردند قدرت مردان ما دو چندان می شد و در حال حاضر هم زنان فلسطینی مصداق كامل همین فرمایش امام راحل هستند.

كارشناس مسائل مطالعات زنان و خانواده گفت: در حال حاضر زنان فلسطینی زیر موشك ها و بمباران های مستمر برای آزادی كشورشان، مقاومت و پایداری می كنند و مقاومت فلسطین را روز به روز زنده تر می كنند.

معمار خاطرنشان كرد: اسلام در عین اینكه زنان را با حقوق انسانیت خودشان آشنا می كند به آنها شخصیت و هویت و استقلال می دهد و زنان را به عنوان محور اساسی ترین و حیاتی ترین مسائل زندگی همچون مادری، همسری، خانه و خانواده قرار می دهد.

وی افزود: بی شك همسران شهدای مدافع حرم نقش آفرینی همه جانبه در زندگی این شهدا داشتند و حتی آرمان علی وردی ها و روح الله عجمیان ها نیز قطعاً به بركت حیا، عفت و برزرگ منشی این مادران به این مقام بزرگ نائل شدند.

كارشناس مسائل مطالعات زنان و خانواده همچنین به بیانات مقام معظم رهبری نیز در این خصوص اشاره و بیان كرد: مقام معظم رهبری می فرمایند كه مهم ترین مسئولیت زنان كدبانویی است و معنای كدبانویی هم خدمتگزاری نیست بلكه به این معناست كه زن با مهربانی خودش، از محیط خانواده برای فرزندان و همسر یك محیط امن و آرام بسازد. كدبانویی فقط آشپزی خوب نیست بلكه كدبانو روان شناس قهاری است كه بدون تحصیلات آكادمیك می تواند حال همه اهل خانه را درك كند و عمیق ترین زخم ها را التیام ببخشد.

معمار افزود: ما در تاریخ اسلام حضرت خدیجه (س) را داریم كه در كمك به حضرت محمد (ص) پیشتاز بودند. حضرت زهرا (س) از مقام ولایت دفاع كردند و حضرت زینب (س) نیز در عین همسرداری، فرزندان خود را با مسائل سیاسی پیوند دادند و با سخنرانی های متعدد در كاخ یزید، توطئه های دشمن را آشكار كردند. مادر وهب و همسر زهیر نیز از دیگر زنان برجسته تاریخ هستند كه در اسلام نقش آفرینی كردند.

گفتنی است؛ شما مخاطبان ارجمند رادیو مقاومت می توانید این شبكه رادیویی را روی موج اف ام ردیف 95.5 مگاهرتز و یا از طریق نرم افزار كاربردی ایران صدا دنبال كنید. همچنین سامانه پیامكی 30000955 آماده دریافت پیامك های مخاطبان فهیم رادیو مقاومت است.

مرتبط با این خبر

  • بازداشت 3390 فلسطینی در كرانه باختری از آغاز نبرد طوفان الاقصی

  • روایتی خواندنی از ارادت مادر شهیدان طوقانی به حضرت زینب (س)

  • آتش بس غزه تمدید نشد/ جنگ از سرگرفته شد

  • معرفی كتاب «فرمانده من»

  • كارنامه سیاه رژیم صهیونیستی/ نتانیاهو جنگ را باخته

  • آینده متعلق به آمریكا و اسرائیل نخواهد بود

  • معرفی كتاب «وقتی مهتاب گم شد»

  • در تولید انیمیشن حوزه قهرمان محوری كفاف نیاز مخاطب را نمی دهد

  • شاعران ما بهتر از شاعران فلسطین در حوزه فلسطین و مقاومت كار كرده اند

  • آبراه‌های استراتژیك؛ راهی مطمئن برای فشار مضاعف بر امریكا