صدای جمهوری اسلامی ایران

كارشناس مسائل غرب آسیا از احتمال عقب نشینی امریكا و اسرائیل در برابر مقاومت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری رادیو مقاومت؛ سیدرضا صدرالحسینی در مصاحبه با برنامه "مقاومت بدون مرز" با اشاره به وضع تفرقه و اختلاف آمیز صهیونیست ها در برهه كنونی اظهار كرد: موفقیت های مقاومت در میدان، وضعیت داخلی و افزایش آشفتگی رژیم اسرائیل را بیشتر می كند و این موضوعات را باید بنا بر موقعیت های مختلف در نظر بگیریم.

صدرالحسینی ادامه داد: در حال حاضر رژیم صهیونیستی به ظاهر مسائل را اداره می كند ولی در پشت صحنه امریكایی ها قرار دارند و تعدادی از افسران با تجربه كه در عراق ماموریت داشتند، امروز به طور مستقیم مراكز نظامی رژیم را اداره می كنند كه نشان می دهد شرایط در داخل اسرائیل بسیار آشفته است.

وی با اشاره به رخدادهای 24 ساعت گذشته در سرزمین های اشغالی و تجمع خانواده اسرا و مفقودین صهیونیست، گفت: یكی از شعارهای اساسی این خانواده ها این است كه حاضریم نتانیاهو را تحویل داده و اسرای خود را تحویل بگیریم و چنین گسستی در این رژیم وجود دارد.

صدرالحسینی افزود: تعدادی از نیروهای داوطلب در پادگان ها و حوزه نظامی فرا خوانده شدند چراكه بخش قابل توجهی از صنایع و تولیدات در سرزمین های اشغالی متوقف شده و وضعیت اقتصادی آن نیز بسیار آشفته است و بر اساس اخبار داخلی به این رژیم 600 میلیارد دلار خسارت وارد شده و حتی در بودجه ریزی تصمیم گرفته شد كه بودجه ای برای تعدادی از وزارتخانه ها در 2024 قائل نشوند و كارمندان و مسئولان این نهادها دچار چالش هستند.

این استاد دانشگاه همچنین از تعطیلی بخش قابل توجهی از حوزه گردشگری رژیم اشغالگر قدس خبر داد و افزود: تنها 160 نفر برای حوزه گردشگری آن هم در زمینه مباحث عبادی وارد سرزمین های اشغالی شدند كه در ماه های گذشته این رقم بیش از 25 هزار نفر بوده است؛ حال آن كه گردشگری یكی از پر درآمد ترین منابع این رژیم بوده است.

وی در مصاحبه با رادیو مقاومت گفت: هتل های این رژیم فریاد می زنند كه اتاق های شان مملو از آوارگان است و دولت هم كه قول داده بود هزینه را می پردازد، تا امروز پولی به هتل داران صهیونیست نداده است و این شرایط امروز در سرزمین های اشغالی وجود دارد. بنابراین می توان گفت امریكا تلاش می كند كه این غده سرطانی را در سرزمینی اسلامی حفظ كند ولی وضعیت بسیار آشفته بوده و ممكن است تصمیماتی اتخاذ شود كه شاید در هفته های قبل حاضر به گفت‌وگو درباره آن نبودند و احتمال عقب نشینی آن ها در برابر مقاومت به دلیل ناتوانی در مقابل فشارها وجود دارد.

گفتنی است؛ شما مخاطبان ارجمند رادیو مقاومت می توانید این شبكه رادیویی را روی موج اف ام ردیف 95,5 مگاهرتز و یا از طریق نرم افزار كاربردی ایران صدا دنبال كنید. همچنین سامانه پیامكی 30000955 آماده دریافت پیامك های مخاطبان فهیم رادیو مقاومت است.

مرتبط با این خبر

  • معرفی كتاب «من قاتل پسرتان هستم»

  • انتشار پیام اسیر اسرائیلی به نتانیاهو توسط گردان‌های قسام

  • بازداشت 3390 فلسطینی در كرانه باختری از آغاز نبرد طوفان الاقصی

  • معرفی كتاب «فرمانده من»

  • روایتی خواندنی از ارادت مادر شهیدان طوقانی به حضرت زینب (س)

  • آتش بس غزه تمدید نشد/ جنگ از سرگرفته شد

  • كارنامه سیاه رژیم صهیونیستی/ نتانیاهو جنگ را باخته

  • آینده متعلق به آمریكا و اسرائیل نخواهد بود

  • معرفی كتاب «وقتی مهتاب گم شد»

  • در تولید انیمیشن حوزه قهرمان محوری كفاف نیاز مخاطب را نمی دهد