ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران

یک پژوهشگر اقتصاد بین‌الملل گفت: در پاسخ به برخی افراد که می‌گویند ما مسائل موشکی نداشته باشیم اما اقتصاد قوی داشته باشیم باید گفت اگر کشوری در مسائل امنیتی و نظامی ضعیف باشد اقتصاد ضعیفی نیز خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی رادیو مقاومت، مصطفی فارویی کارشناس و پژوهشگر اقتصاد بین‌الملل در برنامه حدیث ایستادگی گفت: جهان زمانی به موضوعات به صورت تخصصی و اختصاصی نگاه می‌کرد به طور مثال اینکه یگان‌های نظامی ابتدا کار خود را انجام دهند سپس بنگاه های اقتصادی وارد میدان شوند اما مدت زیادی است که از اینگونه نظرات گذر کردیم و خبری از این ترتیب و نگاه‌های اختصاصی نیست بلکه هم‌زمان حضور نظامی باید نگاه به مسائل اقتصادی نیز داشت به عبارتی در دنیا امور به طور هم‌زمان انجام می‌شود.

وی افزود: در پاسخ به برخی افراد که می‌گویند ما مسائل موشکی نداشته باشیم اما اقتصاد قوی داشته باشیم باید گفت اگر کشوری در مسائل امنیتی و نظامی ضعیف باشد اقتصاد ضعیفی نیز خواهد داشت.

این پژوهشگر اقتصاد بین‌الملل تاکید کرد: در خصوص کشورهای محور مقاومت نیز اوضاع همین است و باید هم‌زمان با سایر مسائل موارد مربوط به مسائل اقتصادی نیز باید پیگیری شود.

فارویی بیان کرد: رزمندگان بدون مرز سپاه قدس از نظر نفرات تعداد کمی را شامل می‌شوند که البته تنها فعالیت‌های نظامی ندارند بلکه آخرین مرحله فعالیت آن‌ها فعالیت نظامی است بلکه در حوزه فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و نظامی نیز فعالیت می‌کنند، پس در بسیاری از موارد آنچه که کار را پیش می‌برد اقتصاد است.

وی عنوان کرد: حاج قاسم علاوه بر کمک‌های نظامی به دنبال ایجاد ظرفیت در کشورها برای استفاده متقابل کشورها از اقتصاد بود و پس از ایجاد و هموار کردن این ظرفیت‌ها را در اختیار دولت قرار می‌داد.

این پژوهشگر اقتصاد بین‌الملل خاطرنشان کرد: نیمی از صادرات غیر نفتی ایران به عراق می‌باشد و قطعا با پیروزی داعش و تسلط بر عراق این بخش از اقتصاد نیز برای ایران قطع می‌شد؛ سردار سلیمانی به همه مباحث سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی توجه می‌کرد و فقط دید نظامی نداشت.

رادیو مقاومت صدای گفتمان و مکتب سلیمانی در آستانه سالگرد شهادت سردار سلیمانی از ابتدای دی ماه تا پایان آن از طریق موج FM ردیف 95.5 مگاهرتز قابل دریافت بوده و مخاطبان می‌توانند از طریق شماره 30000955 با برنامه‌های رادیو مقاومت در ارتباط باشند.

انتهای پیام/

مرتبط با این خبر

  • تلاش می‌کنیم با حفظ محدودیت‌های کرونایی پرچم فاطمیه برافراشته بماند

  • تلاش برای تحقق آرمان‌های الهی ایران را الهام بخش سایر کشورها کرده است

  • آیت‌الله صدیقی: حضرت زهرا (س) محور حرکت معصومین و شهدا بود

  • «من قاسم سلیمانی هستم، سرباز ولایت»

  • دانلود رایگان فایل الکترونیکی کتاب رفیق خوشبخت ما

  • بیایید اینگونه باشیم (مبانی و اصول مکتب شهید سلیمانی)

  • شهید سلیمانی عصاره تمام شهدای دفاع مقدس و جبهه مقاومت است

  • مهم‌ترین نماد مکتب حاج قاسم مردم‌مداری است

  • مکتب سردار سلیمانی متعلق به کسانی است که در راه خدا مجاهدت می کنند

  • قله منظومه اخلاقی سردار سلیمانی پیوست عمیق با مردم است