ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران

کارشناس مسائل راهبردی رسانه های معاند گفت: جایی که پای مقاومت می آید وسط مردم می شوند ملت و ملت می شود یکپارچه. عزت و عظمتی که در عراق و ایران در قالب ملت امام حسین نشان داده شد در طول تاریخ بی نظیر است‌.

به گزارش رادیو مقاومت، علیرضا داودی کارشناس مسائل راهبردی رسانه های معاند در برنامه عصر مقاومت گفت: یکی از بحث های بسیار مهمی که در حوزه مقاومت داریم بحث انتخاب رده فعالیت است. وقتی صحبت از رده فعالیت می کنیم انتظار داریم اتفاق عجیب و غریبی در ذهنمان بیفتد‌ که آنهم معمولا باید از کف بسیار بالایی برخوردار باشد تا نتیجه اش بشود یک برون داد خیلی عجیب و جدی که مثلا بگوییم ما در حوزه مقاومت کاری انجام دادیم.

وی ادامه داد: این زاویه و نوع نگاه نشات گرفته از فضای آرمان گرایی و آرمان خواهی ذاتی در حوزه مقاومت است. اما باید نکته ای را به طور ملموس در حوزه رده فعالیت در ذهنمان داشته باشیم. یک عبارتی بین همه اساتیدی که می خواهند توجیه کنند و توضیح بدهند که چگونه شما می توانید حرکت کنید وجود دارد و آنهم این است که برای فتح قله باید قدم اول را از کوهپایه بردارید. البته در اینجا عده ای هم هستند که شیطنت های کلامی دارند و می گویند که شما اگر با هلی کوپتر هم به نوک قله بروید اشکالی ندارد! اما خب مگر برای چند نفر چنین امکانی وجود دارد؟

وی افزود: اما برداشتن قدم اول در کوهپایه مستلزم رعایت چهار مسئله است. مسئله اول اراده شما در رسیدن به قله است خیلی وقت ها اراده مان به رفتن به سمت قله هست اما در حد یکی دو منزل برای گرفتن عکس یادگاری و پر کردن رزومه. این اشتباه است به این خاطر که حتما باید اراده شما نشات گرفته از نگاه جدی برای رسیدن به آن قله باشد. نکته دوم حتما باید ابزار و وسایل لازم را داشته باشید شما نمی توانید برای حرکت به سمت قله با دمپایی و زیرپیراهن پیش روید و این در حوزه مقاومت معنایی ندارد.

داودی همچنین بیان داشت: هر قله ای با هر اراده ای ابزار و وسایل خودش را می خواهد که حالا مصادیقش را بیان می کنم.
نکته سوم اینکه شما حتما باید یک بلد راه در کنار خود داشته باشید. طی مسیر مقاومت یک ممارست و همیتی می طلبد که حتما باید با یک بلد راهی که این گسیر را بلد است حرکت کند و اگر درست در کنار بلد راه حرکت کند به راحتی قله را فتح کند.
نکته چهارم وقتی رسیدید به قله باید یادتان باشد این دلیلی بر تفاخر و فخر فروشی نسبت به سایرینی که آن پایین هستند و یا در مسیر هستند یا همچنان مردد در قرار گرفتن در ابتدای این مسیر هستند، چنین است و نباید باشد. و افرادی که به قله رسیدند تا مدت های زیادی خیلی ها نمی دانستند که اینها روی قله هستند و چرایی اش به این دلیل است که آنها در طول مسیر یاد گرفتند چطوری نفس سرکش را نفس به نفس، نفسش را ببرند.

وی ادامه داد: شما ببینید در حوزه مقاومت قله و هدفی تحت عنوان فلسطین و آرمانی تحت عنوان
شکست دادن رژیم صهیونیستی داریم. پس اولین چیزی که باید بپذیریم و اراده ای که باید در ما شکل بگیرد این است که رسیدن به قدس بدون خون دادن معنا ندارد.

داودی گفت: آنهایی که رسیدن به قدس را قبول دارند اما برای رسیدن به قدس خون دادن را لازمه این تحقق آرمان نمی دانند شک نکنید اینها سر سفره مذاکرات رژیم صهیونیستی نشسته یا در حال نشستن هستند. بنابراین این یک نکته بسیار جدی است و شما نمی توانید از رودخانه ای عبور کنید و خیس نشوید! اگر پذیرفتید که قرار است خون داده شود حالا باید بروید به سمت ابزار تشکیل دهنده خون دادن. شما وقتی پذیرش خون دادن را برای رسیدن به قله نقطه آغازین حرکت قرار می دهی در اینجا یاد می گیریم در هر رده ای که باشیم خون مترادف جان و جان مترادف قدم اول است. پس اینجا مبنایی همه چیز شما می شود قهرمانانه پس بنابراین در حوزه نگاه قهرمانانه نمی توانید جنبه لبخندی دشمن تان را بپذیرید.

وی با اشاره به درگیری به کره جنوبی بیان داشت: کره جنوبی باید تعهدی را انجام می داد و نه تنها انجام نداد بلکه یکسری کارهایی که نباید می کرد را انجام داد.

وی افزود: در منطقه حریم ما آلودگی ایجاد کردند و او را گرفتند. امروز عکسی منتشر شد و مقامات کره ای دست به سینه در حال ورود از در دروازه دیپلماسی ما هستند. همینکه طرف فهمیده باید بیاید و دست به سینه در مقابل عزت و ملت ایران خواهش کند تا اجابتی صورت بگیرد این یعنی اینکه ما به آنها تفهیم کردیم که برای رسیدن به قله ای که مدنظرمان است، دادن خون که سهل است از همه چیزمان می گذریم. پس ملتی که مبنا و اراده اش روی شهادت بسته شده به هیچ وجه نه اسیر خودش می شود نه اسیر دیگران می شود و نه اسیر خزعبلات خویش ساخته سیاسی می شود.

وی ادامه داد: امروز داشتم به این فکر می کردم که یکسال از شهادت سردار سلیمانی و همراهانش گذشته، وضعیت امریکا چگونه است؟ آنها دیگر چیزی ندارند که بدهند و به وضعیت سابق برگردند. اما ملت ایران همچنان استوار است.

وی ادامه داد: فلاکتی که امروز در امریکا می بینید فلاکت تبلیغاتی نیست و بنیادین و ساختاری است. فلاکت حقارت و حماقتی که شما درباره آمریکا می بینید به هیج وجه نمایشی نیست. حاج قاسم را از ما گرفتند اما ملت همچنان استوار ایستاده است.

وی افزود: شما اگر اراده کردید و حرکت کردید و با راه بلد رفتید و درست به قله رسیدید شما می شوید هدف برای دیگران به عنوان یک قله. حاج قاسم شد یک نماد چون خوش این مراتب را طی کرد.

وی ادامه داد: آنچه برایمان مهم است این است که هر آنکس که در این مسیر اینگونه قدم بردارد خودش می شود مسیر دیگران آرزوی دیگران عشق و امید دیگران و تمام دین و زندگی و دنیای دیگران و این مرتبه ای است که رسیدن به آن کار سختی است. اما خیلی ها اراده کردند نه برای رسیدن به قله بلکه برای گرفتن عکس یادگاری و نهایتا تبدیل کردنش به رزومه. بنابراین در حوزه مقاومت بزرگترین رزومه زندگی طیب و طاهر خود افراد است نه چیز دیگری. برای همین است که جریان مقاومت مظلوم ترین و گم نام ترین و عالی ترین مرتبه اقدام انسان برای تکامل در این حوزه تلقی می شود.

وی ادامه داد: برخی اوقات اصطلاحی خیلی باب شد و واقعا دشمن از این اصطلاح ترسید. شهید قاسم سلیمانی یا سردار برای دشمنان خطرناک تر است و برای دوستان امید آفرین تر است. این مسیر روشن کننده حقایق است همینقدر که مردم امروز ما در سراسر دنیا، دیگر امریکا را آدم به حساب نمی آورند و امریکایی ها یک مشت وحشی هستند و به نظرم یعنی نشان دادن بصیرت عظمت عزت نسبت به اقوامات و حرف هایی که در دنیا وجود دارد.

وی در ادامه بیان داشت: قدرت رسانه ها این روزها خیلی سنگین است اما شما با عشق ورزی مردم به معنای عام نمی توانید با مقاومت بجنگید. آنجایی که مردم هستند و خودشان و مقاومت و آنجا باید ببینید مردم با مقاومت چند چند هستند؟ به کرات اثبات شد که مردم با مقاومت پیوند خونه و ایمانی دارند.‌ برای همین است که یک جمله حاج قاسم سلیمانی بسیار برجسته می شود: ما ملت امام حسینیم.

کارشناس مسائل راهبردی رسانه های معاند افزود: جایی که پای مقاومت می آید وسط مردم می شوند ملت و ملت می شود یکپارچه. عزت و عظمتی که در عراق و ایران در قالب ملت امام حسین نشان داده شد در طول تاریخ بی نظیر است‌.

حاج قاسم کوته نظر نبود.اهل تسنن و مسیحیان هم حاج قاسم را دوست دارند. برای همین می گویم پیوند پیوند خونی و ایمانی است نه کوته نظری های سیاسی و بازی های جناحی!

رادیو مقاومت صدای گفتمان مقاومت و مکتب سلیمانی در آستانه سالگرد شهادت سردار سلیمانی از ابتدای دی ماه تا پایان آن از طریق موج FM ردیف 95,5 مگاهرتز قابل دریافت بوده و مخاطبان می‌توانند از طریق شماره 30000955 با برنامه های رادیو مقاومت در ارتباط باشند.

انتهای پیام/

مرتبط با این خبر

  • رادیو انقلاب آغاز به کار کرد

  • پایان کار رادیو مقاومت

  • محور مقاومت امروز به خوبی بر منطقه مسلط است

  • چگونه بین طب رایج و طب سنتی تعاملی برقرار می شود؟

  • داوودی: «مقاومت» یک پروژه اتفاقی نیست

  • مقابله با تحریم تنها با خلاقیت و نوآوری گروه تحریم شده قابل شکست است

  • بی‌توجهی به جوانان، نوآوری و بهره‌وری سبب شکست در جنگ اقتصادی می‌شود

  • شهدا «مقاومت» را در عمل معنا کردند

  • ابهت آمریکا پس از شهادت حاج قاسم در جهان شکست

  • امروز روز عمل به ندای لبیک یا حسین‌‌های ماه محرم است