ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران

مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران گفت: آنچه برای سردار سلیمانی مهم بود پیشرفت و توسعه جمهوری اسلامی بود دیدگاه فردی و منافع فردی را در نظر نمی‌گرفت بلکه مصلحت کشور و اقتدار کشور مدنظر وی بود.

به گزارش روابط عمومی رادیو مقاومت، عباس سلیمی نمین مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران در برنامه "ققنوس" اظهار کرد: ما مکتبی داریم به نام مکتب اسلام و مکتب انقلاب اسلامی همانطوری که بارها امام راحل اشاره کرد مکتب انقلاب برگرفته از مکتب اسلام است و شهید سلیمانی اسوه بارزی از مکتب اسلام و انقلاب اسلامی است و در تبیین چگونگی اسوه شدن وی باید مطالعات و کارهای زیادی انجام شود.

وی افزود: سردار سلیمانی بر اصول خود بسیار تاکید داشت و پایبندی زیادی به این اصول داشت؛ شهید سلیمانی حتی اگر انتقادی بر دولتمردان و افرادی که روی کار می‌آمد داشت با همه انتقادات به دنبال این بود که برآیند فعالیت‌ها به نفع جمهوری اسلامی و کشور باشد و از این افراد در مقام و مسئولیت خود بهترین عملکرد و به نفع مردم را ارائه دهد ولو اینکه انتقاداتی تیز به آن‌ها داشته باشد که خود این دیدگاه برای بسیاری از فعالان این عرصه باید الگو باشد چرا که چه بسا با روی کار آمدن فردی مخالف حزب، اعتقاد و خواست آن‌ها به دنبال اثبات بی‌کفایتی فرد هستیم تا بهبود عملکرد فرد، یکی از تفاوت‌های سردار با نگرش‌های عادی دیگران نیز در همین است.

سلیمی نمین بیان کرد: اگر ما خودمان را نبینیم و هدف اصلی را ببینیم قطعا خصومتی شکل نمی‌گیرد البته اختلاف دیدگاه شکل می‌گیرد اما خصومتی وجود ندارد که طبیعتا خصومت است که موانع پیشرفت است نه اختلاف دیدگاه‌ها.

مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران عنوان کرد: آنچه برای سردار سلیمانی مهم بود پیشرفت و توسعه جمهوری اسلامی بود دیدگاه فردی و منافع فردی را در نظر نمی‌گرفت بلکه مصلحت کشور و اقتدار کشور مدنظر وی بود.

وی خاطرنشان کرد: افق دید شهید سلیمانی فقط ملت ایران نبود بلکه در افق وسیع‌تری خدمت به بشریت را برای خود اولویت قرار داده بود.

سلیمی نمین تاکید کرد: اگر کشور و عظمت آن بر پایه فرد بود با حذف شهید سلیمانی‌ها کشور نمی‌توانست تا به اینجا با این اقتدار و عظمت برسد اما ما می‌بینیم که هر چه دشمن به دنبال ضربه زدن به ایران از طریق حذف اشخاص است اما شهید سلیمانی‌ها در حوزه‌های مختلف وجود دارد و هر روز این افراد افزایش پیدا می‌کند و جریان مقاومت و جمهوری اسلامی هر روز قوی‌تر از گذشته می‌شود.

رادیو مقاومت صدای گفتمان و مکتب سلیمانی در سالگرد شهادت سردار سلیمانی از ابتدای دی ماه تا پایان آن از طریق موج FM ردیف 95.5 مگاهرتز قابل دریافت بوده و مخاطبان می‌توانند از طریق شماره 30000955 با برنامه‌های رادیو مقاومت در ارتباط باشند.

انتهای پیام/

مرتبط با این خبر

  • رادیو انقلاب آغاز به کار کرد

  • پایان کار رادیو مقاومت

  • محور مقاومت امروز به خوبی بر منطقه مسلط است

  • چگونه بین طب رایج و طب سنتی تعاملی برقرار می شود؟

  • داوودی: «مقاومت» یک پروژه اتفاقی نیست

  • مقابله با تحریم تنها با خلاقیت و نوآوری گروه تحریم شده قابل شکست است

  • بی‌توجهی به جوانان، نوآوری و بهره‌وری سبب شکست در جنگ اقتصادی می‌شود

  • شهدا «مقاومت» را در عمل معنا کردند

  • ابهت آمریکا پس از شهادت حاج قاسم در جهان شکست

  • امروز روز عمل به ندای لبیک یا حسین‌‌های ماه محرم است