ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: مشکل ما این است که شناخت دقیقی نسبت به اهل بیت عصمت و طهارت نداریم و معنای دقیق مقاومت را خیلی هایمان هنوز نمی دانیم.

به گزارش رادیو مقاومت، زهرا شیخی سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در برنامه عصر مقاومت گفت: امروز سالروز شهادت حضرت زهرا (س) بود و همزمان تشییع پیکر شهدای شلمچه هم بود و به نظرم تلفیق جالبی است از این نظر که تذکر و تلنگری باشد برای خودم و مسئولین کشور ما و افرادی که به نوعی مسئولیت دارند و باید پاسخگوی قطره قطره خون این شهدا باشند‌.

وی ادامه داد: اگر مقاومت حضرت زهرا(س) در صدر اسلام نبود و همچنین مقاومت شهیدان دفاع مقدس که هنوز که هنوز است برخی هایشان به آغوش وطن برنگشته اند و در صحنه های مختلف شهدای مدافع حرم و سلامت و عزیزانی که در عرصه مقاومت های علمی و اقتصادی از خودشان می گذرند و در عرصه عمل، معنای واقعی مقاومت را معنا می کنند. باید این را در نظر گرفت و مرتب به خودمان تذکر دهیم که نتیجه کار و عمل ما به چه صورت خواهد بود.

وی ادامه داد: اینکه لغلغه زبانمان باشد که ایرانی هستیم و مسلمان هستیم کفایت نمی کند. یک ایرانی مسلمان مقاوم کسی است که راه اهل بیت و اخلاق اهل بیت را در خودش تبلور داده باشد و آموخته باشد در زمان خود چگونه باید عمل کند. امروز مشکل ما این است که شناخت دقیقی نسبت به اهل بیت عصمت و طهارت نداریم و معنای دقیق مقاومت را خیلی هایمان هنوز نمی دانیم.

شیخی ادامه داد: امروز در مراسم هایی که بودم این را با تمام وجود دیدم و لمس کردم و خدا را شکر که هنوز ایران عزیز ما علی رغم بی توجهی برخی ها و بی دقتی برخی ها که تفکر وابستگی به غرب را هنوز دارند، اما جوان های غیوری داریم که پیکر شهدا را بر سر دست هایشان می گیرند و با فریاد یا زهرایی که سر می دهند اعتقاد دارند به اینکه می خواهند این مسیر را ادامه دهند. ولیکن برای ادامه دادن این مسیر قطعا نیاز به بصیرت داریم و نیاز داریم به اینکه زمانه خودمان را دقیق شناسایی کنیم و براساس مشکلاتی که وجود دارد قدم برداریم.

وی ادامه داد: الان ما در شرایطی هستیم که به لحاظ علمی افرادی هستند که اگر مقاومت علمی در بین جوان ها کامل وجود داشته باشد، آنها ضرر می کنند. بالاخره ما احتکارهای زیادی در زمینه های مختلف داریم خصوصا بحث های دارویی و تولیدات داخلی و اگر دانشمندان ما بتوانند مقاومت کنند و این مسیر اذیتشان نکند قطعا دست آنها کوتاه می شود.

شیخی در ادامه بیان داشت: امروز جمله ای دیدم که هنوز برایم دلنشین است. لافتی الا علی لا سیف الا فاطمه... واقعا اگر در زندگی حضرت علی (ع) برویم می بینیم که حضرت زهرا(س) شلاق دست امیرالمومنین (ع) بود و آیا ما امروز داریم زهراهایی که شلاق دست ولی باشد، یا نه و اگر نداشته باشیم این خسران بزرگی است و باید هرچه سریع تر دقت کنیم. امروز جوانان ما این آمادگی این را داشته باشند که شمشیر دست مقام معظم رهبری باشند. چونکه تدابیر و دقت شان عالمانه است که دنیا ترس دارد و در بولتن های محرمانه شان اعلام کردند حتی اگر امریکا بخواهد به ایران حمله کند هرچند ممکن است آسیبی به آن کشور بزند ولی به لحاظ علمی ممکن است عقب بمانیم چونکه آنها از لحاظ موشکی جلو هستند و به لحاظ علمی توانش را دارند و می توانند موفق شوند و دلیلش هم داشتن رهبری است که راه را می شناسد.

وی افزود: ما باید برخورد ببالیم و این مسیر ولایت را امروز معنی کنیم و اگر بتوانیم دقیق معنای مقاومت و بصیرتی که حضرت زهرا (س) در زمانه خودشون داشتند را به روز معنا کنیم می توانیم شاهد روزهایی باشیم که در رکاب امام زمان (عج) قدم برداریم.

رادیو مقاومت صدای گفتمان و مکتب سلیمانی در آستانه سالگرد شهادت سردار سلیمانی از ابتدای دی ماه تا پایان آن از طریق موج FM ردیف 95,5 مگاهرتز قابل دریافت بوده و مخاطبان می‌توانند از طریق شماره 30000955 با برنامه‌های رادیو مقاومت در ارتباط باشند.

انتهای پیام/

مرتبط با این خبر

  • پویش #پرچم رادیو انقلاب

  • رادیو انقلاب آغاز به کار کرد

  • پایان کار رادیو مقاومت

  • محور مقاومت امروز به خوبی بر منطقه مسلط است

  • چگونه بین طب رایج و طب سنتی تعاملی برقرار می شود؟

  • داوودی: «مقاومت» یک پروژه اتفاقی نیست

  • مقابله با تحریم تنها با خلاقیت و نوآوری گروه تحریم شده قابل شکست است

  • بی‌توجهی به جوانان، نوآوری و بهره‌وری سبب شکست در جنگ اقتصادی می‌شود

  • ابهت آمریکا پس از شهادت حاج قاسم در جهان شکست

  • امروز روز عمل به ندای لبیک یا حسین‌‌های ماه محرم است