ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران

کارشناس دیپلماسی اقتصادی گفت: مقابله با تحریم تنها با خلاقیت و نوآوری گروه تحریم شده قابل شکست است که خوشبختانه در جمهوری اسلامی ایران توانمندی‌های فکری، فیزیکی و منابع به میزانی وجود دارد که از فرصت تحریم به جای تهدید تحدیم استفاده کنند.

به گزارش روابط عمومی رادیو مقاومت مسعود براتی کارشناس روابط بین‌الملل و دیپلماسی اقتصادی در برنامه " حدیث ایستادگی" گفت: تحریم به یک ابزار مهم در سیاست خارجی آمریکا تبدیل شده است و در قرن جدید برای آمریکائی‌ها اهمیت دارد که از ابزار تحریم بیشترین استفاده را بکنند.

وی افزود: مقابله با تحریم تنها با خلاقیت و نوآوری گروه تحریم شده قابل شکست است که خوشبختانه در جمهوری اسلامی ایران توانمندی‌های فکری، فیزیکی و منابع به میزانی وجود دارد که از فرصت تحریم به جای تهدید تحدیم استفاده کنند.

براتی بیان کرد: کشورهایی که مورد تحریم قرار گرفته‌اند زمانی که هیچ راهی برای انجام امور خود پیدا نمی‌کنند باید به فکر تبادلات و تحکیم روابط بین کشورهایی که تحریم شده‌اند باشند مانند ارتباط بین ایران و ونزوئلا که باید الگوی روابط سایر کشورهای تحریمی باشد.

این کارشناس روابط بین الملل مطرح کرد: تحریم به عنوان یک پدیده زمانی که به اوج خود می‌رسد شروع به تولید ضد خود می‌کند و شروع به تولید و توسعه می‌کند که این امر برای کشورهای تحریم کننده نیز اثبات شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: پدیده تحریم به قدری توسط ترامپ استفاده شده است که شروع به تقویت اقتصادی کشورها به ویژه جمهوری اسلامی ایران کرده است و تیم جدید اقتصادی جو بایدن در حال مطالعه و بررسی این موضوع هستند و حکمرانی تحریم را در خطر می‌دانند.

براتی عنوان کرد: پس این موضوع نشان‌دهنده این است که ما در یک فرصت قرار داریم و نباید راه را گم کنیم که مقام معظم رهبری فرموده‌اند تحریم هر چه قدر نیز تلخی داشته باشد یک شیرینی پایداری در پایان کار به همراه دارد.

این کارشناس دیپلماسی اقتصادی تاکید کرد: بنابراین باید فریب نقشه‌های جدید این شیطان بزرگ را نخوریم، تیم جدید سیاست خارجی جو بایدن به نوعی متخصصین شناخت ایران و تحریم هستند پس باید با حواس جمعی بیشتری به موضوعات نگاه کرد.

رادیو مقاومت صدای گفتمان و مکتب سلیمانی در آستانه سالگرد شهادت سردار سلیمانی از ابتدای دی ماه تا پایان آن از طریق موج FM ردیف 95.5 مگاهرتز قابل دریافت بوده و مخاطبان می‌توانند از طریق شماره 30000955 با برنامه‌های رادیو مقاومت در ارتباط باشند.
انتهای پیام/

مرتبط با این خبر

  • پویش #پرچم رادیو انقلاب

  • رادیو انقلاب آغاز به کار کرد

  • پایان کار رادیو مقاومت

  • محور مقاومت امروز به خوبی بر منطقه مسلط است

  • چگونه بین طب رایج و طب سنتی تعاملی برقرار می شود؟

  • داوودی: «مقاومت» یک پروژه اتفاقی نیست

  • بی‌توجهی به جوانان، نوآوری و بهره‌وری سبب شکست در جنگ اقتصادی می‌شود

  • شهدا «مقاومت» را در عمل معنا کردند

  • ابهت آمریکا پس از شهادت حاج قاسم در جهان شکست

  • امروز روز عمل به ندای لبیک یا حسین‌‌های ماه محرم است