ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: امیدوارم این تعامل بین طب رایج و طب سنتی که طب نوین ایرانی به شمار می رود، هرچه زودتر اتفاق بیفتد.

به گزارش رادیو مقاومت، زهرا شیخی سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در آخرین برنامه عصر مقاومت گفت: ما در کشور عزیزمان سهم برتر منابع انسانی را داریم و همچنین سرمایه اجتماعی خصوصا در بحث تولید ملی وجود دارد. این توانایی باید ارج نهاده شود و فکر می کنم با همین جمله اگر در خاطر همه ما بماند که یک زمانی می گفتیم ما می توانیم و امروز دانشمندان عزیزمان در کشور ثابت کردند توانستیم و امیدوارم شاهد ایران از الان به بعد در عرصه بهداشتی درمانی و سلامتی باشیم.

شیخی افزود: روزهایی که گذشت همزمان بود با خود باوری و توانمندی دانشمندان عزیزمان و ترس دشمنان ما از تولید واکسن ایرانی و واکنش آنها به این موضوع و تحریم بنیاد برکت و ستاد اجرایی فرمان امام. همین می تواند نشان از این باشد چقدر ابر قدرت ها از توان دانشمندان ایرانی وحشت دارند. ما ثابت کردیم در تلخ ترین شرایط چون مسیر مقاومت را می شناسیم و چون ترسی از دشمن نداریم و بزرگ شده مکتب شهید سلیمانی ها و فخری زاده ها هستیم می توانیم قطعا این مسیر را به خوبی و تا پایان به سرانجام برسانیم.

شیخی افزود: ما در سرزمین ایران فرزندانی هستیم که مسیر مقاومت را در مسیر بصیرت اهل بیت عصمت و طهارت آموختیم. روزهایی بود که همزمان همه اینها را باهم مرور کردیم و امیدوارم با اتکال به قدرت لایزال الهی در پرتو ایمان و عزم ملی و کوششی که برنامه ریزی شده باشد و تدبیر جمعی در آن باشد در مسیر تحقق آرمان های انقلاب و ایران عزیزمان قدم خواهیم گذاشت.

وی ادامه داد: در کشورمان از 13 اقلیم گیاهی دنیا ، 11 اقلیمش را داریم و ترویج کشت گیاهان دارویی می تواند بحث ارز آوری و تولید داخل و کمک به اقتصاد خودکفای یک کشور گام های بلندی را برداریم.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: الان بیش از 90 کارآزمایی بالینی دارویی فقط در زمینه کرونا در کشورمان داریم و بسیار قابل تقدیر است که ما چنین دانشمندانی در کشورمان داریم. با رویکرد طب نوین ایرانی یک زمانی می گفتیم باید برسیم به این استاندارد سازی و روز آمد کردن روش های تشخیص درمانی طب سنتی اما امروز به این توان رسیدیم و فراورده های زیاد و داروهای زیادی داریم که روزامد و استانداردسازی شدند.
شیخی ادامه داد: امیدوارم این تعامل بین طب رایج و طب سنتی که می شود طب نوین ایرانی هرچه زودتر اتفاق بیفتد. چراکه این برقراری تعامل می تواند به خودکفایی ایران زمین کمک کند و به مرجعیت علمی ما در بحث پزشکی و بهداشتی درمانی کمک کند. معتقدم ایران عزیز ما می تواند تبدیل به قطب پزشکی منطقه آسیای جنوبی غربی و جهان اسلام شود و ما راه زیادی نداریم و باید کمی دانشمندان مان را حمایت کنیم.

وی تاکید کرد: پژوهش های علوم پزشکی را جدی بگیرد چونکه نیاز داریم رویکرد نظام نوآوری را در بخش آموزش و پژوهش برنامه ریزی شده داشته باشیم. ما اگر برسیم به بحث کنترل کیفی و کمی نظام آموزشی و علوم پزشکی البته بصورت هدفمند و سلامت محور مبتنی بر نیازهای جامعه، بسیار بسیار می توانیم جهش های بزرگی را طی کنیم و روزهایی شاهد باشیم که مرجعیت علمی را در دنیا داشته و قطب پزشکی کشور در منطقه باشیم.

انتهای پیام/

مرتبط با این خبر

  • پویش #پرچم رادیو انقلاب

  • رادیو انقلاب آغاز به کار کرد

  • پایان کار رادیو مقاومت

  • محور مقاومت امروز به خوبی بر منطقه مسلط است

  • داوودی: «مقاومت» یک پروژه اتفاقی نیست

  • مقابله با تحریم تنها با خلاقیت و نوآوری گروه تحریم شده قابل شکست است

  • بی‌توجهی به جوانان، نوآوری و بهره‌وری سبب شکست در جنگ اقتصادی می‌شود

  • شهدا «مقاومت» را در عمل معنا کردند

  • ابهت آمریکا پس از شهادت حاج قاسم در جهان شکست

  • امروز روز عمل به ندای لبیک یا حسین‌‌های ماه محرم است