صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

مدیر مجمع اهل بیت عراق گفت: امیدواریم بتوانیم شرایطی فراهم كنیم تا رسانه های مقاومت را به حدی از اثرگذاری بر ملت و افكار عمومی برسانیم.

به گزارش روابط عمومی رادیو مقاومت، دكتر محمد حسین الجبوری مدیر مجمع اهل بیت عراق، در برنامه عصر مقاومت، درباره اینكه رسانه ها و مردم در عراق این روزها چقدر تحت تاثیر جبهه مقاومت قرار داشته و دارند؟ گفت: قبل از هر چیز باید از امام مقاومت آیت اله خامنه ای تشكر كنم. اما در مورد مردم عراق باید بگویم كه مردم عراق اعم از شیعه سنی و اقلیت های دیگر در خط مقاومت هستند.

وی ادامه داد: به دلیل اینكه بر اساس تعریفی كه از مقاومت داریم مقاومت مقابله با ظلم و استكبار هست. مردم عراق هم از هر قشری كه باشند حتی عشیره های مختلف عراق از نظر تاریخی با ظلم و جور مخالف بودند.

وی درباره اینكه رسانه های عراقی چقدر جبهه مقاومت برایشان مهم است و چقدر به آن پرداختند و می پردازند؟ افزود: امروز با توجه به اینكه مقاومت در حوزه های مختلف جه در حوزه سیاسی فرهنگ ینظامی دستاورد های مختلفی داشته مردم عراق و رسانه های عراق اهمیت خاصی به مقاومت می دهند.

الجبوری ادامه داد: وقتی شهدای مقاومت یعنی شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی مهندس به شهادت رسیدند ما شاهد حركتی عظیم در عراق بودیم و مردم مقام این شهدا را پاس داشتند و در مقابل ظلم ایستادند و همین نشان می دهد كه چه طور به مقاومت اهمیت می دهند. ما می دانیم آنهایی كه در كنار مقاومت و همراه مقاومت هستند پیروزی را خواهند چشید اما آنهایی كه مقابل مقاومت هستند مثل كف روی آب هستند و یك روزی كنار می روند و حقایق آشكار خواهد شد.

وی درباره اینكه آیا رسانه های مقاومت امروز در عراق با اقبال مواجه هستند؟ ادامه داد: مقاومت با توجه به دستاوردهایی كه داشته آنهایی كه قلب های بی آلایشی دارند و واقعیت ها را می پذیرند می دانند كه مقاومت چه دستاوردهایی داشته و كسانی كه نمی خواهند واقعیت ها را بپذیرند مسئله شان جدا است و مردم عراق از آن دسته هستند كه واقعیت ها را لمس كردند به همین خاطر همراه با مقاومت هستند و رسانه هایشان هم همراه مقاومت هستند.

الجبوری در همین زمینه ادامه داد: ما دو نوع رسانه در عراق داریم یك سری رسانه هایی هستند كه در صف مقاومت نیستند و به مسائل دیگری توجه دارند و رسانه هایی هستند كه در صف استكبار هستند و گروهی دیگر در صف مقاومت قرار دارند. این گروه از رسانه ها برای آن دسته از مردمی كه منصف هستند و واقعیت ها را می دانند بسیار با ارزش هستند و مردم به این رسانه ها بسیار اهمیت می دهند.

وی درباره اینكه افكار عمومی در عراق چقدر توانسته جبهه مقاومت را به عنوان نیروی اثربخشی كه این كشور را كمك می كار كند، پذیرفتند؟ گفت: در این زمینه نیاز داریم كار بیشتری انجام دهیم تا بتوانیم با رسانه های دیگری كه رسانه های مقاومت نیستند به رقابت بپردازیم به خاطر اینكه رسانه های دیگر از امكانات بالایی برخوردارند به ویژه وضعیت مالی خوبی دارند اما رسانه های مقاومت نیاز به امكانات دارند و امیدواریم بتوانیم شرایطی فراهم كنیم تا رسانه های مقاومت را به حدی از اثرگذاری بر ملت و افكار عمومی برسانیم.

انتهای پیام/

مرتبط با این خبر

  • پایان كار رادیو مقاومت در گرامیداشت دومین سالگرد شهادت "حاج قاسم"

  • داودی: ظرف «مقاومت» را تنگ و محدود نكنیم

  • بسته های معیشتی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به نیازمندان

  • چرا به حاج قاسم می گوییم سردار دلها؟

  • نقره كار: سردار سلیمانی همواره مرد میدان و دفاع بود

  • میرمحمدی: مدیران باید نگاه جهادی داشته باشند

  • حضور سردار سلیمانی بین مردم یكی از دلیل های موفقیت او بود

  • سردار آبنوش: حاج قاسم تفسیر بصیرت بود

  • چهار عنصر مكتب سردار سلیمانی چیست؟

  • داودی: لبنان سمبل كارآمدی مقاومت است