صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

مدیر مجمع اهل بیت عراق گفت: امیدواریم بتوانیم شرایطی فراهم کنیم تا رسانه های مقاومت را به حدی از اثرگذاری بر ملت و افکار عمومی برسانیم.

به گزارش روابط عمومی رادیو مقاومت، دکتر محمد حسین الجبوری مدیر مجمع اهل بیت عراق، در برنامه عصر مقاومت، درباره اینکه رسانه ها و مردم در عراق این روزها چقدر تحت تاثیر جبهه مقاومت قرار داشته و دارند؟ گفت: قبل از هر چیز باید از امام مقاومت آیت اله خامنه ای تشکر کنم. اما در مورد مردم عراق باید بگویم که مردم عراق اعم از شیعه سنی و اقلیت های دیگر در خط مقاومت هستند.

وی ادامه داد: به دلیل اینکه بر اساس تعریفی که از مقاومت داریم مقاومت مقابله با ظلم و استکبار هست. مردم عراق هم از هر قشری که باشند حتی عشیره های مختلف عراق از نظر تاریخی با ظلم و جور مخالف بودند.

وی درباره اینکه رسانه های عراقی چقدر جبهه مقاومت برایشان مهم است و چقدر به آن پرداختند و می پردازند؟ افزود: امروز با توجه به اینکه مقاومت در حوزه های مختلف جه در حوزه سیاسی فرهنگ ینظامی دستاورد های مختلفی داشته مردم عراق و رسانه های عراق اهمیت خاصی به مقاومت می دهند.

الجبوری ادامه داد: وقتی شهدای مقاومت یعنی شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی مهندس به شهادت رسیدند ما شاهد حرکتی عظیم در عراق بودیم و مردم مقام این شهدا را پاس داشتند و در مقابل ظلم ایستادند و همین نشان می دهد که چه طور به مقاومت اهمیت می دهند. ما می دانیم آنهایی که در کنار مقاومت و همراه مقاومت هستند پیروزی را خواهند چشید اما آنهایی که مقابل مقاومت هستند مثل کف روی آب هستند و یک روزی کنار می روند و حقایق آشکار خواهد شد.

وی درباره اینکه آیا رسانه های مقاومت امروز در عراق با اقبال مواجه هستند؟ ادامه داد: مقاومت با توجه به دستاوردهایی که داشته آنهایی که قلب های بی آلایشی دارند و واقعیت ها را می پذیرند می دانند که مقاومت چه دستاوردهایی داشته و کسانی که نمی خواهند واقعیت ها را بپذیرند مسئله شان جدا است و مردم عراق از آن دسته هستند که واقعیت ها را لمس کردند به همین خاطر همراه با مقاومت هستند و رسانه هایشان هم همراه مقاومت هستند.

الجبوری در همین زمینه ادامه داد: ما دو نوع رسانه در عراق داریم یک سری رسانه هایی هستند که در صف مقاومت نیستند و به مسائل دیگری توجه دارند و رسانه هایی هستند که در صف استکبار هستند و گروهی دیگر در صف مقاومت قرار دارند. این گروه از رسانه ها برای آن دسته از مردمی که منصف هستند و واقعیت ها را می دانند بسیار با ارزش هستند و مردم به این رسانه ها بسیار اهمیت می دهند.

وی درباره اینکه افکار عمومی در عراق چقدر توانسته جبهه مقاومت را به عنوان نیروی اثربخشی که این کشور را کمک می کار کند، پذیرفتند؟ گفت: در این زمینه نیاز داریم کار بیشتری انجام دهیم تا بتوانیم با رسانه های دیگری که رسانه های مقاومت نیستند به رقابت بپردازیم به خاطر اینکه رسانه های دیگر از امکانات بالایی برخوردارند به ویژه وضعیت مالی خوبی دارند اما رسانه های مقاومت نیاز به امکانات دارند و امیدواریم بتوانیم شرایطی فراهم کنیم تا رسانه های مقاومت را به حدی از اثرگذاری بر ملت و افکار عمومی برسانیم.

انتهای پیام/

مرتبط با این خبر

  • پایان کار رادیو مقاومت در گرامیداشت دومین سالگرد شهادت "حاج قاسم"

  • داودی: ظرف «مقاومت» را تنگ و محدود نکنیم

  • بسته های معیشتی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به نیازمندان

  • چرا به حاج قاسم می گوییم سردار دلها؟

  • نقره کار: سردار سلیمانی همواره مرد میدان و دفاع بود

  • میرمحمدی: مدیران باید نگاه جهادی داشته باشند

  • حضور سردار سلیمانی بین مردم یکی از دلیل های موفقیت او بود

  • سردار آبنوش: حاج قاسم تفسیر بصیرت بود

  • چهار عنصر مکتب سردار سلیمانی چیست؟

  • داودی: لبنان سمبل کارآمدی مقاومت است