صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

معاون سابق عملیات سازمان بسیج مستضعفین گفت: من حاج قاسم را تفسیر بصیرت می نامم. اگر كسی دنبال این است كه بصیرت را بهتر بفهمد و به دنبال این است كه چگونه می تواند بصیر باشد الگوی عملی و روان این مسئله رجوع به مكتب حاج قاسم است.

به گزارش روابط عمومی رادیو مقاومت، سردار سالار آبنوش از رزمندگان دفاع مقدس و معاون سابق عملیات سازمان بسیج مستضعفین در برنامه سلام سردار گفت: حاج قاسم به عنوان یك مكتب در تاریخ تشیع برای همه آزادگان عالم هست و ادامه دارد. حاج قاسم به عنوان یك مكتب است و همانطور كه حضرت آقا اشاره فرمودند همان اعتقادات راسخ و ارزش های الهی در مكتب متعالی تشیع كه ایثار و فداكاری برای آزادسازی تمام انسان ها، است.


وی ادامه داد: استراتژی و نگاه حاج قاسم اصلا به جغرافیا محدود نبود و برای تمام سرزمین ها توانست الگویی ارائه دهد. من حاج قاسم را تفسیر بصیرت می نامم. اگر كسی دنبال این است كه بصیرت را بهتر بفهمد و به دنبال این است كه چگونه می تواند بصیر باشد الگوی عملی و روان این مسئله رجوع به مكتب حاج قاسم است.


وی افزود: حاج قاسم به عنوان یك الگو و نمونه ای كه برای ما ملموس است تفسیر بصیرت است و در رابطه با مسائل كلان هیچ وقت چرا نگفت. آن روزی كه حاج قاسم به سوریه و جبهه مقاومت رفت ما كه اطلاعی نداشتیم می گفتیم حضرت آقا چرا حاج قاسم را به خارج از ایران فرستاد؟ و فكر می كردیم حرفمان آگاهانه و دلسوزانه است. ده سال گذشت و بعد فهمیدیم اگر حاج قاسم به آنجا نمی رفت چه بلایی بشریت را تهدید می كرد. اما حاج قاسم هرگز چرا نگفت و می دانست این تعابیر حكیمانه رهبر معظم انقلاب به نفع نظام است.


آبنوش گفت: قیمت و عیار حاج قاسم در رابطه با حكیم فرزانه انقلاب حضرت آقا است. مكتب حاج قاسم حول این محور است كه اگر دلیل برخی مطالب را نمی دانیم مثل حاج قاسم اعتماد كنیم و ده سال دیگر نتیجه اش را می بینیم. حاج قاسم با رفتار و اعمالش تجربه بصیرت شد و ما اگر می خواهیم در خدمت ایران و سعادت و عاقبت بخیری مان گامی برداریم باید به حاج قاسم تاسی كنیم.


وی افزود: باید آنجایی كه دلیلش را نمی دانیم اطاعت كنیم و جلو رویم. دشمن توطئه می كند آنها از فردای 22 بهمن تا الان هر روز تحت عنوانی ما را مورد حمله قرار داده و ما باید با اطاعت از رهبر معظم انقلاب جلو رویم.


انتهای پیام/

مرتبط با این خبر

  • پایان كار رادیو مقاومت در گرامیداشت دومین سالگرد شهادت "حاج قاسم"

  • داودی: ظرف «مقاومت» را تنگ و محدود نكنیم

  • بسته های معیشتی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به نیازمندان

  • چرا به حاج قاسم می گوییم سردار دلها؟

  • نقره كار: سردار سلیمانی همواره مرد میدان و دفاع بود

  • میرمحمدی: مدیران باید نگاه جهادی داشته باشند

  • حضور سردار سلیمانی بین مردم یكی از دلیل های موفقیت او بود

  • چهار عنصر مكتب سردار سلیمانی چیست؟

  • داودی: لبنان سمبل كارآمدی مقاومت است

  • امیر پوروزیری: سردار سلیمانی از شدت نبودنش، ظاهر است