صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: 300 بسته جهیزیه كه هر كدام هفت قلم می شد و 5 می

به گزارش روابط عمومی رادیو مقاومت، دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برنامه فرمانده گفت: در مدت اخیر سیلابی در شهرستان كنارك و پایین سد میناب و هشت بندی و روستاهایی كه كنار میناب هستند عزیزان ما را درگیر سیلاب كرد و بلافاصله نیروی دریایی سپاه به همراه فرمانده كل سپاه آنجا آمده و منطقه را بررسی كردیم.

وی ادامه داد: در كنارك در پایگاهی نیروهای ما بسیج شدند و آب هایی كه در خانه های مردم رفته بود را به كمك سپاه سیستان و نیروی زمینی آنجا و ارتش جمهوری اسلامی تخلیه كردند و آلام مردم را كمتر كردند و پتو و گرم كننده و یخچال و دستگاه های گرم كننده و اجاق گاز و موكت مورد نیاز مردم را برایشان فراهم كردند.

وی افزود: همان زمان تماسی با شهرداری تهران داشتم و ایشان عنایت كردند پمپ های قوی برای تخلیه آب را به منطقه اعزام كرده كه توانست در آن منطقه كارهای مهمی انجام دهد. البته هنوز مردم مشكلاتی دارند و در حال بررسی است. سیلابی كه ایجاد شده بود مشكلاتی برای مردم ایجاد كرده بود و ما هم تا جایی كه توانستیم و از دستمان برمی آمد كارهایی انجام دادیم.

وی افزود: در میناب به همراه فرمانده كل سپاه به سه روستای پایین سد رفتیم و همان ابتدا نیازمندی هایشان را بررسی كردیم و با نیروی زمینی سپاه و سپاه استانی و نیروی دریایی سپاه تقسیم كار كردیم و یك سری كارها جهت رفاه حال مردم آنجا انجام شد.

تنگسیری ادامه داد: برای ما اهل سنت و غیر از آن فرقی نمی كرد و به همه مردم به یك میزان كمك كردیم. در جنوب كرمان یك بالگرد اعزام كردیم برای انتقال مردم و جاهایی كه آب گرفتگی دارد و در خدمت فرمانده سپاه كرمان قرار گرفت. در بشاگرد بالگرد گذاشتیم تا مسیر مردم قطع مردم باز شود. با بالگرد می توانستیم آذوقه هایی كه نیاز مردم است را جا به جا كنیم.

وی در ادامه بیان داشت: امروز هم فاز دوم بیمارستان شهید محمدی ها شهید جاوید الاثر را افتتاح كردیم. زایشگاه، آی سی یو، سردخانه، بخش اداری از سایر بخش های این بیمارستان است. نیروی دریایی سپاه 6 بیمارستان ثابت دارد و 14 كلینیك و بهداری كه به صورت شبانه روزی در خدمت مردم هستیم.

وی ادامه داد: 300 بسته جهیزیه كه هر كدام هفت قلم می شد و 5 میلیارد تومان قیمت دارد را برای نو عروسان آماده كردیم، همچنین هزار بسته معیشتی آماده كردیم تا در ولادت حضرت زهرا (س) تقدیم مردم نیازمند كنیم.

تنگسیری افزود: حضرت آقا به مشكلات مردم تاكید دارند و هر بار در دیدارهای حضوری می فرمایند از هر آنچه در دست دارید به مردم كمك كنید. در سال 98 سیلابی در شرق جاسك و روستاهای اهل سنت آمد و آب آنجا را گرفته بود و 10 قایق با موتور نو به این عزیزان دادیم و گفتیم كه معیشت تان را ادامه دهید و هر زمان وضع مالی تان بهتر شد به ما برگردانید.

وی همچنین ادامه داد: شروع به بازسازی 30 خانه كردیم و در این بخش خیرین كمك های بسیاری به ما كردند. در روستای زاچ، داربست و وضعیت بسیار بغرنج بود و شهركی در آنجا راه اندازی كردیم و وسایل مورد نیازشان را مهیا كردیم. همچنین در بندرعباس بالگردی گذاشتیم كه اورژانس هوایی است و برای كمك فوری به افراد نیازمند در آنجا قرار گرفته است.

وی افزود: در زلزله ای كه اخیرا آمد راه بین المللی بندرعباس از تهران به سیرجان بند آمده بود و ما از ساعت 7 غروب ماشین آلات سنگینی فرستادیم و ساعت 1 بامداد راه را باز كردند.

انتهای پیام/

مرتبط با این خبر

  • پایان كار رادیو مقاومت در گرامیداشت دومین سالگرد شهادت "حاج قاسم"

  • داودی: ظرف «مقاومت» را تنگ و محدود نكنیم

  • چرا به حاج قاسم می گوییم سردار دلها؟

  • نقره كار: سردار سلیمانی همواره مرد میدان و دفاع بود

  • میرمحمدی: مدیران باید نگاه جهادی داشته باشند

  • حضور سردار سلیمانی بین مردم یكی از دلیل های موفقیت او بود

  • سردار آبنوش: حاج قاسم تفسیر بصیرت بود

  • چهار عنصر مكتب سردار سلیمانی چیست؟

  • داودی: لبنان سمبل كارآمدی مقاومت است

  • امیر پوروزیری: سردار سلیمانی از شدت نبودنش، ظاهر است