صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

یك كارشناس رسانه گفت: ظرف مقاومت را تنگ و محدود نكنیم همه آنهایی كه سر سوزنی حب حاج قاسم سلیمانی دارند و حب انقلاب و قدس و مقاومت دارند در این ظرف می گنجند.

به گزارش روابط عمومی رادیو مقاومت، دكتر علیرضا داودی كارشناس رسانه در برنامه عصر مقاومت گفت: امشب رادیو مقاومت تمام می شود اما مقاومت تمام شدنی نیست. این خاصیت جریان مقاومت است و هر وقت به انتها می رسد خودش ابتدای راه دیگری است. امشب شب جمعه است و ساعت 1:20 امشب تمام بزرگوارانی كه مقاومتی هستند تازه كارشان شروع خواهد شد. از بابت اینكه یك رادیویی با صدها نفر از عزیزان و شنوندگان كارش را شروع كرد و اینجا به نقطه اوج رساند و امتداد پیام از امشب شروع می شود.

وی ادامه داد: ما در مسیری تحت عنوان جهاد تبیین برای جریان مقاومت قرار داریم داعش تمام شده است اما نابود نشده است و جریان ضد مقاومت همچنان یكه تازی می كند. بنابراین همچنان مقاومت باید زنده و پویا باشد. همه بزرگوارانی كه الان صدای من را می شنوند دقت كنند ما در جنگ میدان مقاومت داریم و رسانه های مقاومتی هم داریم برای كمك به جریان مقاومت و هر كدام از ما هر اقدامی كه در حوزه رسانه انجام می دهیم شك نكنید ارزش آن معادل دلخوش كردن تمام شهدای مقاومت در این حوزه تلقی می شود پس این نه تمام می شود و نه متوقف می شود و ادامه دارد و به سر منزل خودش می رسد. هر آنچه در حوزه رسانه انجام می دهیم حتما سه جهت را در نظر داشته باشیم : هدف ما نابودی داعش و امریكا نیست البته كه جزئی از آن هست و هدف ما پیروزی قدس است و تا زمانی كه رژیم صهیونیستی از بین نرود هیچ راه دیگری هموار نمی شود و ما مكلفیم به نابود كردن حتمی رژیم صهیونیستی. جز این در مسیر مقاومت چیزی را هدف گذاری نكنیم.

وی گفت: مسئله اول مراقب جریان انحرافی در مقاومت باشیم.به اسم مقاومت و به اسم عدالت و انقلاب و به خیلی از اسامی دیگر خلاف مشی مقاومت انقلاب حركت می كنند. آنجایی كه می خواهند مقاومت را اقتصادی جلوه دهند و حرف از مقاومت می زنند اما حاضر به ؟؟
حتی آن جریانی كه می گوید مسائل داخلی آمریكا به ما ربطی ندارد این هم ضد مقاومت است. ما برای تثبیت و امتداد جریان مقاومت باید حواسمان كاملا به این خط های انحرافی هم باشد. قاعده دومی كه نباید فراموش كنیم این است كه مقاومت به خون زنده است و خون كسانی كه به عنوان شهدای مقاومت روی زمین ریخته شده برای ما مقدس است و حرمت این مقدس ها الا با عمل در میدان فرقی نمیكند چه میدان رسانه جه نظامی طور دیگری محقق نمی شود و متعهد بودن به خون شهید.

وی افزود: ظرف مقاومت را تنگ و محدود نكنیم همه آنهایی كه سر سوزنی حب حاج قاسم سلیمانی دارند و حب انقلاب و قدس و مقاومت دارند در این ظرف می گنجند. خط كش برنداریم و اینور و انور كنیم و غیر از معاندین و مخالفین. اما با نگاه های تنگ نظرانه مقاومت را سلیقگی نكنیم. یادمان باید نحن مقاومون و انا مقاوم به جایی نمی رسد. و این سه تا مواردی است كه همه عزیزان از امشب یادشان باشد روی آنها كار كنند. هیچ مسیری انجام نمی شود مگر در مسیر مقاومت برای مقاومت از مقاومت و به واسطه مقاومت باشد.

وی ادامه داد: در ابتدای انقلاب تقسیم بندی هایی شكل گرفت كه اینها ماحصل انقلاب نبود و از قبل وجود داشت. یك قاعده ای وجود دارد. ما چند جریان داشتیم جریان سوسیالیست ها را داشتیم و جریان ملی گرایان و جریان های اسلامی و اینها سه شاخه شدند. نهایتا اصلاح طلبان آن روز را داشتیم كه با این واژه امروز متفاوت است.

وی ادامه داد: همه اینها با قواعدی وارد انقلاب شدند اما این در جریان های سیاسی یك شاخص است. آنها باید بین سه كلمه تكلیفشان را روشن كنند. بین دین، مردم و میهن. جریانات ملی گراها می گفتند اول میهن بعد مردم. سوسیالیست ها می گفتند مردم و میهن، اسلام گرایان سلطنتی می گفتند میهن، مردم و اسلام و دین. اصلاح طلبان هم التقاتی بودند. جریاناتی كه دین را اول انتخاب نمی كنند همه چیز را فدای منافع شان می كنند و چپ و راست ندارد.

داودی گفت: انقلاب اسلامی خاصیتش این بود و ما انقلاب اسلامی بودیم. بر مبنای اسلام انقلابی و اسلام كربلایی اسلام عاشورایی اسلام مدینه ای. وقتی جریانات آمدند و خودشان را بروز دادند تازه متوجه شدند ظاهرا دین انتخاب اولشان در این حوزه نیست. پس اینجا بین آنچه ما فكر می كردیم با مردم فكر می كردند تفاوت ایجاد شد. به همین دلیل مرزبندی تمام جریانات شد دین. در حوزه مقاومت ما دین و دنیای مان آدم ها نیستند. من دینم را از آدم ها نمی گیرم كه اگر فردا بد بودند من از دین زده شوم. ما باید دین مان را از منبع بگیریم نه فرد. نماد میهن و اسلام و انقلاب می شود یكی مثل حاج قاسم.

انتهای پیام/

مرتبط با این خبر

  • پایان كار رادیو مقاومت در گرامیداشت دومین سالگرد شهادت "حاج قاسم"

  • بسته های معیشتی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به نیازمندان

  • چرا به حاج قاسم می گوییم سردار دلها؟

  • نقره كار: سردار سلیمانی همواره مرد میدان و دفاع بود

  • میرمحمدی: مدیران باید نگاه جهادی داشته باشند

  • حضور سردار سلیمانی بین مردم یكی از دلیل های موفقیت او بود

  • سردار آبنوش: حاج قاسم تفسیر بصیرت بود

  • چهار عنصر مكتب سردار سلیمانی چیست؟

  • داودی: لبنان سمبل كارآمدی مقاومت است

  • امیر پوروزیری: سردار سلیمانی از شدت نبودنش، ظاهر است