صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

فرمانده سپاه محمد رسول‌الله تهران بزرگ گفت: در تبیین تمام عیار فرهنگ دفاع مقدس كوتاهی كرده‌ایم و امروز دشمنان همه تلاش‌شان را می‌كنند جلوی پیشرفت ما را بگیرند.

سردار حسن حسن زاده فرمانده سپاه محمد رسول‌الله تهران بزرگ، در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به انتقال مفاهیم دفاع مقدس برای جوانان گفت: فرهنگ دفاع مقدس توجه ویژه به آرمان‌ها، مبانی و اهداف انقلاب اسلامی دارد و اگر بتوانیم مؤلفه‌های فرهنگ دفاع مقدس را برای ملت مان به ویژه جوانان تبیین كنیم، اقدام مناسبی را انجام داده ایم.

وی افزود: باید برای جوانان تبیین كنیم كه جوانان ما در دفاع مقدس حاضر شدند و جانشان را فدا كردند تا ملت و مردم كشورشان در سلامت به سر ببرند و دین، فرهنگ و نظامشان حفظ شوند و نظام كشورشان ارتقا پیدا كند و شاهد پیشرفت‌های كشورشان باشند. اگر بتوانیم این فرهنگ را به خوبی تشریح كنیم، قطعاً این فرهنگ ادامه خواهد داشت.

فرمانده سپاه محمد رسو الله تهران بزرگ گفت: امروز در گروه‌های جهادی شاهد فعالیت جوانانی هستیم كه در فضاهایی كه دارای بحران‌های مختلف است، با همان انگیزه و اعتقادات شأن حضور پیدا می‌كنند. اگر بتوانیم همین را برای جوانان تبیین كنیم توانسته ایم مسیر را برای شأن روشن كنیم كه الحمدالله این فضا را شاهد هستیم. البته در تبیین تمام عیار این فضا كوتاهی كرده‌ایم و امروز دشمنان همه تلاش‌شان را می‌كنند جلوی پیشرفت ما را بگیرند.

سردار حسن زاده گفت: فرهنگ جهادی فرهنگ دفاع مقدس است و این فرهنگ كاملاً بر مبنای رشد، ارتقا و اعتلای مردم، ملت، كشور و انقلاب است؛ دشمنان ما نمی‌خواهند این رشد و پیشرفت را ببینند؛ بنابراین هرچه بیشتر این مفاهیم را تبیین كنیم در سایه ارتقا و پیشرفت كشور می‌توانیم موفق تر عمل كنیم.

كد خبر 5685028

مرتبط با این خبر

  • پرواز سیمرغ حاج قاسم در «سرباز آرامش»

  • پرواز سیمرغ حاج قاسم در «سرباز آرامش»/ ماجرای سیمرغ سردار سلیمانی چه بود؟

  • قاسم سلیمانی سردار جنگ‌های پیروز بود/ ایران پرچم‎دار محور مقاومت است

  • پایان كار رادیو مقاومت در گرامیداشت سومین سالگرد شهادت "حاج قاسم"

  • حاج قاسم فارغ‌التحصیل دانشگاه انسان‌سازی امامین انقلاب بود/ «مقاومت» و «مكتب سلیمانی» را باید برای دهه هشتاد و نودی ها روایت كنیم

  • روایت یك عكاس سینمای مقاومت از روزهای همراهی با مدافعان حرم/ شهید سلیمانی وقتی كودكان شهدای مدافع را می دید بغض داشت

  • خلاصه مكتب حاج قاسم این است كه هركجا هستید «خادم مردم» باشید/ بهترین پیروزی در مقابله با دشمن، فتح فرهنگی است

  • تربیت 100 مربی برای ترویج و تببین مكتب سلیمانی در محلات

  • هدف غرب ترور مكتب سلیمانی است/ ایجاد «مقاومت رسانه ای» برای ترویج و تببین مكتب سلیمانی/ «رادیو مقاومت» باید تمام سال فعال باشد

  • جبهه مقاومت همچون بارقه امید، چراغ روشنی را در منطقه بر افروخت/ «رادیو مقاومت» به خوبی دستاوردهای جبهه مقاومت را تبیین كرد