صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

علی لاریجانی نمایش «جان‌فدا» را اثری دانست كه توانسته است مجاهدت شهید حاج قاسم سلیمانی را به شكل تاثیرگذار نشان دهد. او این نمایش را منقلب‌كننده توصیف كرد.


به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی نمایش میدانی «جان‌فدا»، سیری در زندگی و زمانه شهید حاج قاسم سلیمانی، این نمایش كه از 8 دی ماه در بوستان ولایت روی صحنه رفت و 28 دی ماه به كار خود پایان داد، 42 هزار مخاطب را طی 21 شب اجرا به خود دید. از این میان، علی لاریجانی - ، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام - بود كه پس از تماشای این نمایش گفت: نمایش «جان‌فدا» اثری جذاب است كه به‌خوبی توانسته مولفه‌های مختلف را با هم ممزوج كند.

او افزود: شهید حاج قاسم سلیمانی دارای مؤلفه‌های معنوی، مجاهدت، مهربانی و غیره بود و به همه عشق می‌ورزید. «جان‌فدا» توانست تمام این مولفه‌ها را به نمایش در آورد كه كار بسیار سختی است.

مشاور مقام معظم رهبری ادامه داد: نمایش «جان‌فدا» از جمله آثاری است كه مخاطب را منقلب می‌كند و توانسته است روح كلی خدماتی را كه این شهید بزرگوار انجام داد و فراز و فرودهای زندگی ایشان را نشان دهد.

لاریجانی با تشكر از سازندگان «جان‌فدا» گفت: در این اثر، چند صحنه بیش از بقیه مخاطب را درگیر می‌كرد؛ یكی نمایش قسمتی از تاریخ اسلام است كه خیلی مورد علاقه حاج قاسم سلیمانی بود و ندای یا زهرا (س) را همیشه به كار می‌برد. دیگری صحنه آتش زدن درِ خانه حضرت فاطمه (س) است كه بسیار منقلب‌كننده بود. بخش شهادت حاج قاسم به همراه نمایش دست‌نوشته‌هایش كه می‌گفت: «خیلی خسته هستم» قلب آدم را می‌شكاند.

حاج‌قاسم از چه چیز خسته بود؟

رییس پیشین مجلس شورای اسلامی افزود: حاج قاسم هیچ‌گاه از مجاهدت خسته نمی‌شد اما خستگی‌اش، بویژه در روزهای پایانی عمر با بركت‌شان، به خاطر رفتار برخی سیاسیون بود. ایشان اما عقیده داشت نباید حركت عظیم انقلاب دست كم گرفته شود. شهید عزیز ما زندگی‌اش را در راه حق صرف كرد و خودش سوخته این راه بود. انشاءالله همه در هر راهی كه هستند این مسیر را بپیمایند.

علی لاریجانی در پایان گفت: در تاریخ معاصر ایران دو شخصیت هستند كه با شهادت‌شان جریان ایجاد كردند. یكی شهید آیت الله مطهری بود كه جریان فكری ایجاد كرد و یكی هم شهید حاج قاسم سلیمانی بود كه با شهادتش روحیه‌ تازه ای در ایران جاری كرد.

نمایش میدانی «جان‌فدا» محصول مكتب «حاج‌قاسم» و سازمان هنری رسانه‌ای اوج است كه توسط موسسه هنری رسانه‌ای سیمای ققنوس اجرا شد. عوامل نمایش «جان‌فدا» عبارت بودند از مجری طرح: امیرحسین طهرانی، مدیر تولید: داود طامهری، طراح نور: عباس رحمانی‌پور، طراح صحنه و دكور: مرتضی پورحیدری، طراح صدا: عرفان حسن زاده، مجری دكور: امید دهقان، مجری صحنه: كاظم غیاثوند، طراح جلوه‌های ویژه میدانی: یاسر یارمحمدی و مدیر تداركات: تورج سلیمانی.

انتهای پیام


مرتبط با این خبر

  • پرواز سیمرغ حاج قاسم در «سرباز آرامش»

  • پرواز سیمرغ حاج قاسم در «سرباز آرامش»/ ماجرای سیمرغ سردار سلیمانی چه بود؟

  • قاسم سلیمانی سردار جنگ‌های پیروز بود/ ایران پرچم‎دار محور مقاومت است

  • پایان كار رادیو مقاومت در گرامیداشت سومین سالگرد شهادت "حاج قاسم"

  • حاج قاسم فارغ‌التحصیل دانشگاه انسان‌سازی امامین انقلاب بود/ «مقاومت» و «مكتب سلیمانی» را باید برای دهه هشتاد و نودی ها روایت كنیم

  • روایت یك عكاس سینمای مقاومت از روزهای همراهی با مدافعان حرم/ شهید سلیمانی وقتی كودكان شهدای مدافع را می دید بغض داشت

  • خلاصه مكتب حاج قاسم این است كه هركجا هستید «خادم مردم» باشید/ بهترین پیروزی در مقابله با دشمن، فتح فرهنگی است

  • تربیت 100 مربی برای ترویج و تببین مكتب سلیمانی در محلات

  • هدف غرب ترور مكتب سلیمانی است/ ایجاد «مقاومت رسانه ای» برای ترویج و تببین مكتب سلیمانی/ «رادیو مقاومت» باید تمام سال فعال باشد

  • جبهه مقاومت همچون بارقه امید، چراغ روشنی را در منطقه بر افروخت/ «رادیو مقاومت» به خوبی دستاوردهای جبهه مقاومت را تبیین كرد