ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران

کرمان - فرمانده قرارگاه مدینه منوره گفت: پس از شهادت حاج قاسم همه ابهت و قدرت آمریکا در جهان شکست و امروز دچار فروپاشی و مشکلات غیر قابل جبران شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار محمد مارانی بعدازظهر جمعه در یادواره شهید محمد علی الله دادی در جوار تربت پاک این شهید و دیگر شهدای پاریز اظهار کرد: ارزش شهدا را با هیچ چیز نمی‌توان بیان کرد زیرا کسی که جانش را در طبق اخلاص می‌گذارد و آن را برای راه خدا تقدیم می‌کند با ریختن اولین قطره خونش به ملاقات خدا می‌رود و ارزشی بالاتر از این نیست.

در بیان ویژگی‌های شهید الله دادی گفت: مظلوم ترین رزمندگان دوره دفاع مقدس بچه‌های تیپ ادوات بودند که شهید الله دادی یکی از این بچه‌های مظلوم بود که با شجاعت و جسارت لازم سخت‌ترین کارها را در میدان نبرد انجام می‌داد و خود را در همه عملیات‌هایی که حضور داشت در وسط میدان قرار داشت در حالی که می‌توانست از قرارگاه فرماندهی کند.

سردار مارانی ضمن اشاره به ویژگی‌های شهید الله دادی گفت: شهید الله دادی سه دوره خدمتی داشت؛ یک دوره دفاع مقدس که کارنامه درخشانی از خود به جا گذاشت و در عملیات‌های مختلف با شجاعت و جسارت تمام در میدان نبرد حضور داشت. دوره دوم خدمت این شهید امنیت جنوب شرق بود که با تمام اشرار که آسایش و آرامش مردم را گرفته بودند، مبارزه کرد و امنیت را این منطقه به وجود آورد.

وی ادامه داد: شهید الله دادی دوران سوم خدمتش را در جبهه مقاومت گذراند با وجود اینکه پیشنهاد فرماندهی یکی از قرارگاه‌های کشور به او شد ترجیح داد در جبهه مقاومت و در خط مقدم مبارزه با اسرائیل و آمریکا باشد و در دفاع از حریم ولایت به شهادت برسد.

فرمانده قرارگاه مدینه با گرامیداشت یاد و خاطره سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای مقاومت گفت: شهید سلیمانی با تربیت شاگردانی همچون الله دادی ها که از زمان جنگ پرورش داده بود توانست کارهای ارزشمندی برای اسلام و جهان اسلام انجام دهد و سرانجام در راه اسلام به آرزوی دیرینه اش رسید.

آمریکا در وحشت انتقام خون سردار سلیمانی است

وی افزود: آمریکایی که آمده بود در عراق بماند و پایگاه مستحکم زده بود تا بتواند از نفوذ جمهوری اسلامی و جبهه مقاومت و حزب الله و مکتب حاج قاسم شهیدمان جلوگیری کند نه تنها عراق بلکه منطقه را از دست داده است و در وحشت انتقام از خون سردار رشید اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی به دست همین حزب الله و مقاومت است. پس از شهادت حاج قاسم همه ابهت و قدرت آمریکا در جهان شکست و امروز دچار فروپاشی و مشکلات غیر قابل جبران شده است.

وی افزود: شهید سلیمانی در سوریه و لبنان جبهه اسلام و حق را رهبری کرد و درست زمانی که خیلی‌ها عقیده داشتند کار سوریه تمام است، در مقابل داعش و تکفیری‌ها ایستاد و سوریه را نجات داد. او در مأموریت‌ها، با غیرت و تعصب ویژه ای برای آرامش و آسایش مردم دل می‌سوزاند.

سردار مارانی گفت: ابهتی که خدا از حاج قاسم در دل دشمن انداخته بود، آنها را چنان وحشت‌زده کرده بود که جرأت روبه‌رو شدن با او را نداشتند و دیدیم در نهایت با چه حیله شیطانی و بی‌رحمانه و ناجوانمردانه این فرمانده دلاور را به شهادت رساندند که قطعاً انتقام خون حاج قاسم برایشان سخت و دشوار خواهد بود.

گفتنی است سردار شهید محمد علی الله دادی در سال 1341 در روستای پاریز متولد شد و از جوانی در نهاد انقلابی سپاه پاسداران مشغول خدمت شد. او در رده‌های مختلف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و در جبهه‌های مختلف و عملیات‌های متعدد فرماندهی داشت تا اینکه در 29 دی ماه 1393 در قنیطره توسط بالگرد رژیم صهیونیستی به همراه فرزند شهید عماد مغنیه و چند نفر از رزمندگان حزب الله لبنان به شهادت رسید.

این مراسم با مرثیه سرایی مداحان اهل البیت (ع) برای حضرت زهرا (س) و در وصف شهدا و شهید الله دادی ادامه یافت و پس از مراسم نیز از المان سپهبد شهید قاسم سلیمانی و سردار شهید محمد علی الله دادی رونمایی شد.

مرتبط با این خبر

  • پویش #پرچم رادیو انقلاب

  • رادیو انقلاب آغاز به کار کرد

  • پایان کار رادیو مقاومت

  • محور مقاومت امروز به خوبی بر منطقه مسلط است

  • چگونه بین طب رایج و طب سنتی تعاملی برقرار می شود؟

  • داوودی: «مقاومت» یک پروژه اتفاقی نیست

  • مقابله با تحریم تنها با خلاقیت و نوآوری گروه تحریم شده قابل شکست است

  • بی‌توجهی به جوانان، نوآوری و بهره‌وری سبب شکست در جنگ اقتصادی می‌شود

  • شهدا «مقاومت» را در عمل معنا کردند

  • امروز روز عمل به ندای لبیک یا حسین‌‌های ماه محرم است