صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

جانشین فرمانده نیروی قدس گفت: همه ویژگی‌های شهدا در حاج قاسم سلیمانی جمع است و اگر به ترویج مكتب او تاكید داریم ابتدا باید نسبت به وی شناخت داشته باشیم،

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، سردار محمدرضا فلاح زاده شامگاه یكشنبه در ویژه‌برنامه یادواره شهدای مقاومت و تكریم مقام مادران و همسران شهدا همزمان با سالروز شهادت حضرت ام‌البنین (س) ضمن بزرگداشت یاد شهدای تاریخ‌ساز جمهوری اسلامی ایران به ویژه سردار دل‌ها و همه سرو قامتان گمنام و با نام اظهار داشت: امروز ما هر چه داریم از ایثار مادران و خانواده شهدا‌ست.

وی با اشاره به آیه شریفه " لَن تَنالُوا البِّرَ حَتّی تُنفِقُوا مِمّا تُحِبُّون" گفت: به نیكی دست نمی‌یابید مگر آنچه كه بدان دلبستگی دارید در راه خدا انفاق كنید؛ گاهی انسان مال خود را در راه خدا انفاق می‌كند، اما مقام بالا نزد خداوند متعلق به مادران و پدران و همسران شهداست كه پاره تن خود را تقدیم می‌كند.

جانشین فرمانده نیروی سپاه قدس ابراز كرد: امروز كشور ما شاهد ایثار مادرانی است كه از عصاره جان و فرزند خود برای دفاع از اسلام و ترویج احكام نورانی آن و برای استحكام پایه‌های انقلاب و دفاع از ولایت گذشتند و آن‌ها را با دستار سرخ و سبز فاطمی و حسینی راهی جبهه‌ها كردند و مادرانی كه فرزندانشان جاویدالاثر شده و هنوز اجساد مطهر آن‌ها برنگشته است.

وی با اشاره به فداكاری و اقدام "نُسَیبه" در جنگ احد و دفاع از پیامبر اكرم گفت: وی در این میدان، قاتل فرزندش را به درك واصل كرد و خود نیز بر اثر جراحات جنگی به شهادت رسید، حال در كشور خودمان از جمله پاوه ما شاهد فداكاری دختران و زنانی بودیم كه به تاسی از "ام وهب" كربلا یا "نسیبه" علیه دشمن اقدام می‌كردند.

سردار فلاح‌زاده با بیان اینكه مادران شهدا معرفتِ زنان صحابی پیامبر خدا (ص) را دارند، افزود: حضرت زهرا (س) لقب ام ابی‌ها را دارد و همیشه به زخم‌های حضرت محمد (ص) رسیدگی می‌كرد و ایشان در راه دفاع از ولایت و حضرت علی (ع) به شهادت رسیدند.

وی ادامه داد: اگر حضرت زهرا (س) پشت در قرار گرفتند و می‌خواستند به تمامی نسل‌ها در تمامی عصر‌ها بگوید كه نگاه‌هایتان به سمت علی و اولاد علی و جانشینان علی باشد و اگر ایشان در كوچه حاضر شدند زمانی كه ریسمان حضرت علی (ع) را انداخته بودند و برای بیعت اجباری می‌بردند، به دفاع از علی (ع) برخاست و هدف ایشان این بود كه باز هم نگاه‌ها را به سوی امام علی (ع) معطوف سازد، اگر حضرت زهرا (س) در مسجدالنبی (ص) خطبه فدكیه را قرائت كرد باز هم هدفش متوجه ساختن‌ها نگاه‌ها به سمت امیر المومنین (ع) بود.

این مسئول افزود: اگر حضرت زهرا (س) به حضرت علی (ع) فرمود:" كفن و دفن من شبانه و مخفیانه باشد" خواست تا سوالی در ذهن‌ها ایجاد كند تا زمان ظهور حضرت حجت‌ها همه نگاه‌ها متوجه حضرت علی (ع) و اولاد و جانشینان ایشان كه ولایت مطلقه فقیه است باشد.

وی با بیان اینكه مادران شهدا به تاسی از حضرت زهرا (س) اینگونه به دفاع از امام راحل و رهبر معظم برخاستند، یادآور شد: همراهی حضرت زینب (س) با امام حسین (ع) و قربانی فرزندانش در این راه، همه با هدف حفظ "ولایت" بود.

سردار فلاح زاده با بیان اینكه حضرت زینب (س) هرگز وقتی فرزندانش به شهادت رسید از خیمه بیرون نیامد و این به معنی شناخت از، ولی وقت خود است، ادامه داد: حضرت زینب (س) مصیبت‌های زیادی را در كربلا شاهد بودند، اما فرمودند: "آنچه كه دیدین زیبا بود"، چون برای خداوند بود.

وی با اشاره به اینكه مادران و پدران و خانواده‌های شهدا به تاسی از زینب كبری (س) زیر جسد شهدا دست بردند و از خداوند خواستند تا قربانی‌شان را بپذیرد، افزود: حضرت ام‌البنین (س)، زمانی كه همسر امام علی (ع) شد، بر بالین حسنین (ع) شتافت و همیشه فرزندان حضرت زهرا (س) را بر فرزندان خود مقدم می‌داشت و او گل‌هایی، چون قمر بنی هاشم تربیت كرد.

جانشین فرمانده نیروی سپاه قدس یادآور شد: حضرت ام‌البنین (س) فرزندانش را برای همراهی امام حسین (ع) تشویق می‌كرد و زمانی هم كه خبر شهادت سیدالشهدا (ع) و یارانش را می‌بردند، این بانوی بزرگ فقط جویای حال امام حسین (ع) بود و وقتی شنید كه امام حسین (ع) با لب‌هایی تشنه شهید شدند، گفته بود كه رگ‌های قلبم پاره پاره شد و این به معنی معرفت و شناخت نسبت به امام خود است.

وی اظهار كرد: از یكی از مادران شهدا كه داغ چند فرزند دیده بود، درباره زیباترین خاطره زندگی‌اش پرسیده بودند و او در پاسخ پیروزی انقلاب اسلامی را زیباترین روز زندگی‌اش و تلخ‌ترین آن را رحلت امام خمینی (ره) عنوان كرده بود و این همان معرفت خانواده شهدا نسبت به امام و انقلاب و دستاورد‌های انقلاب است.

سردار فلاح‌زاده با تاكید بر اینكه مادران شهدا تربیت شده مساجد و علمای ربانی تربیت شده مكتب امام صادق (ع)، علی مرتضی (ع) و خاتم‌الانبیا (ص) هستند و تمام دستاورد‌های انقلاب اسلامی مرهون فداكاری شهیدانی است كه در طول دوران دفاع مقدس در جبهه‌های مختلف آفندی و پدافندی مقابل دشمن قد علم كردند و دشمن را به خاك مذلت كشاندند، مرهون لقمه حلال پدران و دامن پاك مادران است.

وی با بیان اینكه زمانی كه خداوند شهادت را نصیب فرد می‌كند مقام شفاعت را هم به اعطا می‌كند، افزود: شهدا عند ربهم یرزقون و در بهشت خداوند در محضر پیامبر (ص) و ائمه اطهار (ع) هستند. اعزام پاره تن به جبهه‌ها سخت است و پدران و مادرانی كه پاره تن خود را بدرقه كردند و بعد جنازه‌های مطهر آن‌ها را مشاهده كردند، امروز این‌ها الگوی تمام عیار نسل حاضر و نسل‌های بعدی هستند همانطور كه مادران شهدا در كربلا و جنگ‌های پیامبر، الگوی مادران شهدای امروز ما هستند.
خانواده شهدا، ولی نعمتان ما هستند

جانشین فرمانده نیروی سپاه قدس با بیان اینكه خانواده شهدا، ولی نعمتان ما و چشم و چراغ ملت هستند، تاكید كرد: همه شهدا سرو قامتان و زنده هستند و شهدای گمنام برای ما سردارانی هستند كه در مقابله با ظلم و جور برای ما الگو محسوب می‌شوند.

وی با بیان اینكه همه ویژگی‌های شهدا در حاج قاسم سلیمانی جمع است و اگر به ترویج مكتب سردار سلیمانی تاكید داریم ابتدا باید نسبت به وی شناخت داشته باشیم، افزود: باید حاج قاسم را شناخت و بعد مروج مكتب او شد.

سردار فلاح‌زاده با گریز به صحبت‌های حاج قاسم سلیمانی در زمینه شهادت شهدا و قطعه قطعه شدن بدن آن‌ها، گفت: در عملیات‌ها و جبهه‌های خونین زیادی همچون شلمچه، مهران و پاوه بر رزمندگان اسلام سختی‌های زیادی گذشت كه همه آن‌ها به خاطر دین خدا تحمل می‌كردند كه نتیجه‌اش دستاورد‌های بزرگی است كه به ارمغان آوردند.

جانشین فرمانده نیروی سپاه قدس در زمینه معروف شدن سردار سلیمانی به مالك اشتر زمان گفت: مالك اشتر یكی از بهترین و باوفاترین، شجاع‌ترین و متقی‌ترین یاران امام علی (ع) به گفته خودشان بود. در شهادت حاج قاسم سلیمانی رهبر معظم انقلاب هنوز هم محزون هستند.

وی یادآور شد: آنچه كه حاج قاسم را تبدیل به حاج قاسم ساخت "خدامحوری" او بود و ما به این نتیجه رسیده بودیم كه سردار سلیمانی فقط برای خداوند كار می‌كرد و اهل توسل بود؛ راه‌اندازی موكب برای خدمت به زائران نشان دهنده توسل وی بود و او ولایتمدار بود آن هم ولایتمداری كه در عمل نشان می‌داد و اهل شعار نبود.
سردار سلیمانی مهربان بود

سردار فلاح زاده با بیان اینكه حاج قاسم سلیمانی در تمامی صحنه‌های سخت، برای دفاع از انقلاب و دستاورد‌های آن، برای دفاع از ولایت فقیه و دستاورد‌های ولایت مطلق فقیه و ترویج احكام نورانی اسلامی حاضر می‌شد، اضافه كرد: وی بسیار مهربان و مردم‌دار بود.

مرتبط با این خبر

  • پایان كار رادیو مقاومت در گرامیداشت دومین سالگرد شهادت "حاج قاسم"

  • داودی: ظرف «مقاومت» را تنگ و محدود نكنیم

  • بسته های معیشتی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به نیازمندان

  • چرا به حاج قاسم می گوییم سردار دلها؟

  • نقره كار: سردار سلیمانی همواره مرد میدان و دفاع بود

  • میرمحمدی: مدیران باید نگاه جهادی داشته باشند

  • حضور سردار سلیمانی بین مردم یكی از دلیل های موفقیت او بود

  • سردار آبنوش: حاج قاسم تفسیر بصیرت بود

  • چهار عنصر مكتب سردار سلیمانی چیست؟

  • داودی: لبنان سمبل كارآمدی مقاومت است