صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

آئین رونمایی از سه‌عنوان كتاب به نام های «مرا بپذیر»؛ «فصل رسیدن» و «خواب‌های ناتمام» كه توسط انتشارات روایت فتح منتشر شده است برگزار شد.


به گزارش خبرگزاری مهر، آئین رونمایی از سه‌عنوان كتاب «مرا بپذیر» با نگاهی به زندگی شهید حاج قاسم سلیمانی، «فصل رسیدن» روایتی از شهید هادی طارمی و «خواب‌های ناتمام» درباره شهید محمد شیبانی محصول انتشارات روایت فتح در قالب مجموعه برنامه‌های فرزندان خمینی (ره) در مجتمع فرهنگی مختار سلیمانی شهرداری منطقه 18 برگزار شد.

در این برنامه خانواده شهید هادی طارمی، مهدی محمدخانی، مدیر انتشارات روایت فتح، اطیاف زبیدی همسر شهید محمد شیبانی و سیده فاطمه مطهری مدیر نشر مكتب حاج قاسم سخنرانی كردند.

مهدی طارمی در ابتدا با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در سومین سالگرد شهید حاج قاسم سلیمانی و همراهانش، حاج قاسم را فاتح قله‌های زیادی دانست و دلیل آن را پرورش روحش اعلام كرد. الگوی خانوادگی هادی، برادرم جواد بود كه با كمك سایر شهدا و شهید جواد طارمی به جایی رسید كه حاج قاسم انتخابش كرد تا محافظ و همراهش باشد.

وی گفت: هادی در رشادت مثال‌زدنی بود. او در ابعاد كوچك‌تر مشابه حاج قاسم بود. او هم تلاش كرد تا روحش را بپروراند. آرام آرام رشد كرد تا خدا خریدش. شهدا عزیزكرده‌های خدایند. ما باید بدانیم كه راه ادامه دارد. خوب است با بهره‌گیری از كتاب‌های شهدا مثل همین كتاب فصل رسیدن، با شهدا انس و الفت بیشتری بگیریم.

شهدای فرودگاه بغداد، معیار تشخیص سره از ناسره‌اند

اطیاف زبیدی همسر شهید محمد شیبانی، مهمان عراقی و سخنران بعدی این مراسم بود كه صحبت‌هایش را با تلاوت آیه 13 سوره حجرات آغاز كرد.او در ادامه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و ملازمان با وفایشان را همچون پاره‌های یك تن دانست. شهدای جنایت فرودگاه بغداد همانند سایر شهدا چراغ راه و معیار تشخیص سره از ناسره هستند، باید به طوری ویژه‌تر به آنها اهتمام داشته باشیم. چراكه آنها با درهم آمیختن خون‌هایشان، برنامه‌های شیطانی شیطان بزرگ آمریكا را با ممات خود همانند حیات خود بر هم زدند و با پایان سرخ خود برای همیشه ما را به این حقیقت متنبه ساختند كه شیعیان ایران و عراق هم‌فكر و همراه و از گوشت و پوست و استخوان ولایتند و هیچ چیز همانند اتحاد و در كنارهم بودنشان آشفتگی خاطر دشمنان مشترك و در رأس تمام آنها آمریكا نمی‌شود.

من به عنوان عضوی از خانواده پر شهیدم رهسپار مسیر آنها هستم و با همراهی دخترانم ضحی و فدك این راه را با صبر و استواری به پایان می‌رسانم و در این مجال با اقتدا به سالار و طلایه‌دار تمام شهدای تاریخ، حسین بن علی (ع) عرضه می‌دارم اگر دین محمد جز با قتل من برقرار نمی‌ماند، پس ای شمشیرها مرا دربرگیرید.

سیده فاطمه مطهری، مدیر نشر مكتب حاج قاسم در ادامه در مورد كتاب «مرا بپذیر» صحبت كرد و گفت: كتاب «مرا بپذیر» كه با حمایت پژوهشی مكتب و قلم خوب خانم نژاد صداقت و توسط انتشارات روایت فتح نوشته شده، هم خلاصه‌گویی دارد و هم اشاره به روایت‌های مختلف صحیح در مورد حاج قاسم و محققان ونویسندگان می‌توانند با بهره‌گیری از اشارات این كتاب به موضوع حاج قاسم به طور تفصیلی‌تر بپردازند.

در پایان برنامه مراسم رونمایی از سه كتاب «مرا بپذیر»، «خوابهای ناتمام»، «فصل رسیدن» با حضور سردار ایران‌منش رئیس دفتر فرماندهی سپاه نیروی قدس، مدیر بنیاد فرهنگی روایت فتح، معاونت امور اجتماعی-فرهنگی شهرداری منطقه 18 و مهدی محمدخانی مدیر انتشارات روایت فتح و خانواده شهدا و نویسندگان این سه كتاب انجام شد.

كد خبر 5683937

مرتبط با این خبر

  • پرواز سیمرغ حاج قاسم در «سرباز آرامش»

  • پرواز سیمرغ حاج قاسم در «سرباز آرامش»/ ماجرای سیمرغ سردار سلیمانی چه بود؟

  • قاسم سلیمانی سردار جنگ‌های پیروز بود/ ایران پرچم‎دار محور مقاومت است

  • پایان كار رادیو مقاومت در گرامیداشت سومین سالگرد شهادت "حاج قاسم"

  • حاج قاسم فارغ‌التحصیل دانشگاه انسان‌سازی امامین انقلاب بود/ «مقاومت» و «مكتب سلیمانی» را باید برای دهه هشتاد و نودی ها روایت كنیم

  • روایت یك عكاس سینمای مقاومت از روزهای همراهی با مدافعان حرم/ شهید سلیمانی وقتی كودكان شهدای مدافع را می دید بغض داشت

  • خلاصه مكتب حاج قاسم این است كه هركجا هستید «خادم مردم» باشید/ بهترین پیروزی در مقابله با دشمن، فتح فرهنگی است

  • تربیت 100 مربی برای ترویج و تببین مكتب سلیمانی در محلات

  • هدف غرب ترور مكتب سلیمانی است/ ایجاد «مقاومت رسانه ای» برای ترویج و تببین مكتب سلیمانی/ «رادیو مقاومت» باید تمام سال فعال باشد

  • جبهه مقاومت همچون بارقه امید، چراغ روشنی را در منطقه بر افروخت/ «رادیو مقاومت» به خوبی دستاوردهای جبهه مقاومت را تبیین كرد