صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

چهل و هفتمین شماره ماهنامه فرهنگی و هنری «سرو» از سوی موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با عنوان «قهرمان جهانی مقاومت» منتشر شد.


به گزارش ایسنا نشریه سرو از بخش‌های مختلفی تحت عنوان «یادمان»، «راویان»، «دیده‌بان»، «گفتمان»، «پرسمان»، «ترجمان» و«راهیان» است. در این شماره از ماهنامه «سرو» سرمقاله‌ای به قلم داوود عامری با تیتر «مكتب شهید سلیمانی و در س‌هایی برای حكمرانی» منتشر شده است.

در بخش دیده بان سرو، گزیده ای از بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی را با عنوان «مهندسی فرهنگی» می خوانیم و در ادامه در مقاله ای به قلم احسان بیسادی، مروری بر شعر اجتماعی؛ از انقلاب مشروطه تا انقلاب اسلامی دارد. «طعم شیرین ایرانی بودن» از دیگر بخش های خواندنی دیده بان سرو است.

در بخش گفتمان سرو، با گزارشی تحت عنوان «علم، فناوری و موازنه قوا در دوران دفاع مقدس» به صحبت های سردار سرلشكر «محمد باقری» رئیس ستاد كل نیروهای مسلح در همایش ملی جایگاه علم و فناوری در دفاع مقدس كه روز 15 آذرماه در سالن همایشهای خلیج فارس موزه ملی انقلاب اسامی و دفاع مقدس برگزار شد را می خوانیم. و در ادامه در گزارشی با عنوان «پیروزی در سایه عقلانیت» به صحبت های سردار سرلشكر پاسدار «سید یحیی صفوی» رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهید سلیمانی و دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم كل قوا، سردار سرلشكر پاسدار «حسین سلامی» فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و امیر سرلشكر «سید عبدالرحیم موسوی » فرمانده كل ارتش جمهوری اسلامی ایران از سخنرانان همایش ملی جایگاه علم و فناوری در دفاع مقدس پرداخته است. ابتكارات و محصولاتِ دفاعی جنگ از دیگر بخش های گفتمان است.

در فصل پرسمان این شماره از نشریه سرو، در گفتگویی با دكتر «حسین ا كبری » دبیر اجلاس بین المللی« مكتب شهید سلیمانی» با عنوان «شهید سلیمانی مقاومت را جهانی كرد» نقش این قهرمان ملی را در عرصه جبهه مقاومت بررسی كرده است. در این بخش همچنین در گفتگویی با سردار غلامرضا كرمی؛ جانشین شهید حاج قاسم سلیمانی در لشكر 41 ثارالله نگاهی به نحوه ورود شهید سلیمانی به سپاه و فعالیت ها و نقش ایشان در دوران دفاع مقدس و بعد از آن در جبهه مقاومت از زبان این همرزم قدیمی دارد.

در ادامه این نشریه و در بخش‌های یادمان، راهیان، راویان و ترجمان سرو به موضوعاتی همچون معنا شناسی تحول و پیشرفت در بستر تاریخ ایران و غرب، آینده پژوهی گفتمان انقلاب اسلامی، مناسك دفاع، مقاومت از منظر شهید سلیمانی، مكتب سلیمانی و مراسم وداع و تشییع شهدای گمنام دوران دفاع مقدس و ... پرداخته شده است.
گفتنی است نشریه سرو به سردبیری « داوود عامری » در 120صفحه، از سوی موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس چاپ و منتشر می‌شود.

انتهای پیام/

مرتبط با این خبر

  • پرواز سیمرغ حاج قاسم در «سرباز آرامش»

  • پرواز سیمرغ حاج قاسم در «سرباز آرامش»/ ماجرای سیمرغ سردار سلیمانی چه بود؟

  • قاسم سلیمانی سردار جنگ‌های پیروز بود/ ایران پرچم‎دار محور مقاومت است

  • پایان كار رادیو مقاومت در گرامیداشت سومین سالگرد شهادت "حاج قاسم"

  • حاج قاسم فارغ‌التحصیل دانشگاه انسان‌سازی امامین انقلاب بود/ «مقاومت» و «مكتب سلیمانی» را باید برای دهه هشتاد و نودی ها روایت كنیم

  • روایت یك عكاس سینمای مقاومت از روزهای همراهی با مدافعان حرم/ شهید سلیمانی وقتی كودكان شهدای مدافع را می دید بغض داشت

  • خلاصه مكتب حاج قاسم این است كه هركجا هستید «خادم مردم» باشید/ بهترین پیروزی در مقابله با دشمن، فتح فرهنگی است

  • تربیت 100 مربی برای ترویج و تببین مكتب سلیمانی در محلات

  • هدف غرب ترور مكتب سلیمانی است/ ایجاد «مقاومت رسانه ای» برای ترویج و تببین مكتب سلیمانی/ «رادیو مقاومت» باید تمام سال فعال باشد

  • جبهه مقاومت همچون بارقه امید، چراغ روشنی را در منطقه بر افروخت/ «رادیو مقاومت» به خوبی دستاوردهای جبهه مقاومت را تبیین كرد